Ukraina walczy z kanoniczną Cerkwią

Opublikowano: 22.03.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2753

Tysiące prawosławnych wiernych z kanonicznej Cerkwi na Ukrainie zbiera się codziennie przed Ławrą Peczerską w Kijowie – z której wysiedliła ich administracja prezydenta Zełenskiego – by pod gołym niebem wspólnie uczestniczyć w Boskiej Liturgii.

Dla mniej zorientowanych przypominam, że kilka dni temu rząd Ukrainy nakazał do końca marca opuścić prawosławnym wiernym Ławrę Peczerską – jeden z najważniejszych ośrodków duchowych prawosławnej Rusi. Jest to kolejny krok ze strony administracji obecnego prezydenta, który pod pretekstem „walki z rosyjskimi wpływami” i rzekomą troską o „niezależność państwa” kontynuuje zapoczątkowane kilka lat temu prześladowania wobec prawosławnych chrześcijan na Ukrainie.

Prześladowania wiernych Ukraińskiej Prawosławnej Cerkwi nie zaczęły się w momencie rozpoczęcia stanu wyjątkowego, jaki 24 lutego minionego roku zapanował w całym kraju w związku ze wkroczeniem wojsk Federacji Rosyjskiej. Od lat za cichą zgodą Kijowa schizmatycy z Prawosławnej Cerkwi Ukrainy wraz z częścią grekokatolików oraz różnej maści szowinistów regularnie wywłaszczają i niszczą świątynie, prześladując przy tym prawosławnych wiernych oraz duchownych.

W przeciągu ostatniego roku prześladowania nabrały niespotykanego wcześniej tempa, a ze względu na propagandę w dobie wojny rząd Ukrainy posuwa się obecnie do karygodnych czynów względem kanonicznej Cerkwi. Jednocześnie władze Kijowa podjudzają wśród Ukraińców nienawiść do pobratymców, co skutecznie dzieli społeczeństwo i stwarza podwójne standardy w postaci „dobrych” oraz „złych” obywateli.

Tymczasem w Polsce dalej, jak w lesie. Nie dość, że na co dzień o prześladowaniu chrześcijan za naszą wschodnią granicą zwyczajnie się milczy, to jeżeli już ktoś zabierze głos w tej sprawie, dochodzi do takich absurdów, że podobnie jak w przypadku zabójstwa Darii Duginy, polskojęzyczne media – kierując się najwidoczniej starotestamentową zasadą „oko za oko, ząb za ząb” – usprawiedliwiają terror oraz zabójstwa w stosunku do ludzi „gorszej”, według nich, kategorii…

Autorstwo: Patryk Chruślak
Źródło: MyslPolska.info


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.