Ukraina rezygnuje z udziału w Eurowizji

Opublikowano: 28.02.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2147

Zespół Brunettes Shoot Blondes oświadczył, że nie będzie reprezentować Ukrainy na konkursie, jeśli otrzyma taką propozycję. Grupa jest więc czwartym z kolei zespołem, który odmówił uczestnictwa w Eurowizji. „Chcemy uprzedzić: jeśli otrzymamy propozycję udziału w Eurowizji-2019, odrzucimy ją. Nasz zespół nie zwyciężył w krajowych eliminacjach, ten wyjazd nie jest dla nas” — piszą muzykanci na “Facebooku”.

Początkowo w finale kwalifikacji wygrała piosenkarka Maruv, jednak znalazła się w centrum skandalu z powodu przemówień w Rosji. Maruv poinformowała, że jest pod presją i nie podpisze kontraktu.

Przedwczoraj grupa Freedom-Jazz Girls Band, która zajęła drugie miejsce w kwalifikacjach, odrzuciła ofertę reprezentowania Ukrainy na konkursie. Grupa Kazka, która zajęła trzecie miejsce, również odmówiła udziału w Eurowizji. Wspomniana na wstępie grupa Brunettes Shoot Blondes zajęła czwarte miejsce.

Ukraina ostatecznie zrezygnowała z udziału w tegorocznej edycji Eurowizji – przekazała Narodowa Telekompania Ukrainy. „Publiczny nadawca mógłby wybrać dowolnego wykonawcę spoza grona uczestników eliminacji krajowych, ale z takiej alternatywy rezygnuje, bo z szacunkiem odnosi się do wyboru widzów” — czytamy w oświadczeniu.

Ukraińska telewizja zauważa, że eliminacje zwróciły uwagę społeczeństwa na kontakty muzykantów z show-biznesem w Rosji, „które po pięciu latach konfliktu zbrojnego wciąż pozostają bardzo ścisłe”. „Część społeczeństwa przyjmuje ten fakt ze spokojem, u innych budzi on oburzenie i odrzucenie. Ustawodawstwo Ukrainy nie ogranicza w żaden sposób pracy wykonawców i artystów w Rosji, choć społeczeństwo prosi o uregulowanie tej sytuacji” — czytamy w oświadczeniu.

Publiczny nadawca zaproponował rozpoczęcie dialogu społecznego w formacie talk show, forum i dyskusji w celu zajęcia pozycji w kwestii kontaktów wykonawców z Rosją, a także wypracowania propozycji względem projektu ustawy, który mógłby uregulować sytuację.

Źródło: pl.Sputniknews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.