Ukraina otworzy nowe konsulaty w Polsce

Opublikowano: 30.12.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1952

Ukraina zamierza w 2020 roku otworzyć konsulat we Wrocławiu ze względu na wzrost liczby ukraińskich migrantów – oświadczył ukraiński ambasador w Polsce Andrij Deszczycia. Kijów również zamierza otworzyć konsulat honorowy w Katowicach.

„Przygotowania (do otwarcia konsulatu — red.) rozpoczną się w 2019 roku. Mamy nadzieję, że nowy konsulat generalny Ukrainy we Wrocławiu zostanie otwarty w 2020 roku” — powiedział Deszczycia w piątkowym wywiadzie dla agencji Ukrinform.

Jak dodał, w ostatnim czasie w związku ze wzrostem liczby ukraińskich migrantów znacznie wzrosła też liczba wniosków składanych do placówek dyplomatycznych — do 1,5 mln. Konsulaty mają nawał pracy, co powoduje tworzenie się kolejek. Interesanci musza w nich czekać nawet 2-3 godziny. Ambasador powiedział też, że Kijów zamierza otworzyć konsulat honorowy w Katowicach.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.