Ukraina naucza dzieci, że Podkarpacie to „ukraińskie ziemie”

Opublikowano: 28.01.2022 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1738

Ukraina aż po Przemyśl i Chełm? W mediach społecznościowych pojawiła się mapa dowodząca, że są to ziemie rdzennie ukraińskie. O skandalicznym atlasie szkolnym poinformował redaktor „Mediów Narodowych”, Marcin Skalski.

„Szkolny atlas do historii Ukrainy. Tamtejsi uczniowie dowiadują się, że Przemyśl, Chełm czy Biała Podlaska to »ukraińskie ziemie« (na żółto)” – napisał na „Twitterze” redaktor Mediów Narodowych, Marcin Skalski.

„»Ukraińskie ziemie w latach 1920.« – dokładnie to pokazuje mapa według jej ukraińskich wydawców. Na innych mapach Przemyśl i Chełm są pokazane jako »ziemie okupowane przez wojsko polskie«, jestem w ich posiadaniu” – dodał następnie dziennikarz, zamieszczając przekłamaną mapę.

Na podstawie: Twitter.com [1] [2]
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Szwęda 28.01.2022 13:10

  Dajmy im Przemyśl ale oni niech oddadzą Lwów!

 2. Rgga34 28.01.2022 13:59

  No dziadek mi sie w grobie przewraca.

 3. Wujek Polonii 29.01.2022 04:14

  I co w tym dziwnego?
  Oni maja swoją historię polityczną po prostu.
  To w Naszej historii jest, że Kowno, Wilno, Lwów, Stanisławów, nawet Kijów, Smoleńsk i Moskwa “były” Nasze.
  W naszej historii jest także, że Wielkopolska i Małopolska, a później Mazowsze, to ostoja polskości, a np. Śląsk, Pomorze, Warmia i Mazury, to tereny, które nierzadko były pod innym panowaniem niż polskim.
  I tak samo jest z terenami na wschód i południe od Małopolski. Zaborcy swego czasu uknuli takie określenie geograficzne jak Galicja. I dziś już kilka krajów rości sobie prawa do terenów poniekąd “galicyjskich”.
  Mieliśmy swego czasu pokaźne zdobycze terytorialne na wschodzie, ale zawsze to były obszary do skolonizowania.

  Jest jednak coś fascynującego w tych narodach: Białorusinach i Ukraińcach. Pierwsi od wieków byli obok Nas, ale jako “litewscy bracia”, później odpłacili się wybitnymi postaciami historycznymi, a drudzy zniknęli po najazdach Tatarskich (Rusini) i odnowili się dzięki polskiej “bezsiły sprawczej”, jako Kozacy, a w konsekwencji przeszli na stronę zaciekłych wrogów Rosjan i do dziś dzień miotają się miedzy sierpem i młotem, a dla Nas ponownie stali się utrapieniem.
  Kraina-U ma takie same prawa do Galicji, jak Słowacja, Austro-Węgry, ZSSR i III Rzesza Niemiecka, czyli żadne.
  Może Ukraińców ekscytuje zasięg terytorialny Galicji, ale sama Kraina-U jest tak różnorodna, że gdyby każdy sąsiad zabrał co uważa za swoje, to mogło by jej zostać mniej niż pół, a i tak nie wiedzieliby, czy chcą być narodem.

  Na naszych oczach historia dzieje się naprawdę dynamicznie (z pokolenia na pokolenie) i wcale bym się nie zdziwił, że za jakieś dwa pokolenia, a jeden naród znów zniknie. A może dwa.
  I ten wrogi stanie się Nami, a ten od wieków “Nasz”, stanie się obcy, bo Ruski.
  Nie biały i czerwony, a z niebieskim.
  Ekonomia zawsze była dźwignią historii, a dźwignią ekonomii, prócz wyjątków, jest demografia.

  Ukraińców ubywa najszybciej na świecie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.