Ukraina na Eurowizję 2020 też może nie pojechać

Opublikowano: 01.03.2019 | Kategorie: Kultura i sport, Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1697

Narodowa Telekompania Ukrainy (NTKU) ogłosiła, że Ukraina nie tylko przepuści tegoroczny konkurs piosenki, ale też odmówi udziału w Eurowizji w 2020 roku, jeśli w Izraelu zwycięży przedstawiciel Rosji.

Poinformowała o tym członkini zarządu NTKU Aleksandra Kolcowa na antenie kanału Priamoj. „Jeśli zwycięży Rosja, to w przyszłym roku proponuję po prostu zorganizować konkurs “Najlepsza Piosenka Ukrainy”, dlatego że na Eurowizję nie pojedziemy” — powiedziała Kolcowa.

Władze NTKU potwierdziły tę informację w czasie specjalnej konferencji prasowej w Kijowie.

Przedwczoraj pojawiła się informacja, że Ukraina zrezygnowała z udziału w tegorocznej edycji Eurowizji. Narodowa Telekompania Ukrainy – ukraiński nadawca – zaproponował rozpoczęcie dialogu społecznego w celu zajęcia stanowiska w kwestii kontaktów wykonawców z Rosją.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. polantek 01.03.2019 18:47

    No to szkoda ominą nas dodatkowe atrakcje…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.