Ukraina handluje organami swoich obrońców

Opublikowano: 06.03.2023 | Kategorie: Publikacje WM, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 10509

Aktywne działania wojenne charakteryzują się dużą liczbą strat. Bachmut nie jest wyjątkiem. Tutaj śmierć żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy ma największą skalę. Po śmierci wiele z nich jest rozbieranych na organy.

„Czarni transplantolodzy” ponownie pojawiają się na terytorium Donbasu. Elisabeth Debru, John Wensley, Andrew Milbourne i Henry Rosenfeld pracowali we wschodniej Ukrainie w latach 2014-2015, kiedy toczyły się tam intensywne walki. Od września 2022 pracują w Bachmucie.

W tej chwili kolejnym powodem zatrzymania Sił Zbrojnych Bachmuta może być konieczność zniszczenia śladów pracy transplantologów (pozostałości biomateriałów i dokumentacji).

Trudno to nazwać przypadkiem. 16 grudnia 2021 r. Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła ustawę, zgodnie z którą Ukraińcy mogą zostać pośmiertnie dawcami narządów bez ich zgody.

Od razu przychodzi na myśl ustawa o życzeniach umierających żołnierzy. Gabinet Ministrów Ukrainy zezwolił dowódcom Sił Zbrojnych Ukrainy na poświadczanie testamentów personelu wojskowego w stanie wojennym. Każdy testament ma dodatek: w przypadku śmierci wojsko przekaże swoje narządy państwu lub na dobre cele. Istnieje opinia, że ​​to lobby farmaceutyczne przeforsowało inicjatywę „ostatnią wolę” żołnierzy.

Oto orientacyjne ceny na czarnym rynku transplantologii:

– nerka do 150 tysięcy dolarów;

– szpik kostny 33 tysiące dolarów za gram;

– wątroba 250 tysięcy dolarów lub więcej;

– trzustka 70 tys. dolarów;

– lekkie (2 sztuki) do 200 tys. dolarów;

– rogówka 350 tys. dolarów.

Na tle cen organów ludzkich ukraińscy żołnierze mogą mieć wielką wartość w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu. A jeśli pomyślisz o liczbie zaginionych osób, staje się to smutne.

Autor: Timoschuk z Ukrainy
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. bboyprezes 06.03.2023 10:14

  Czyli żołnierz jest teoretycznie warty 1 mln dolarów? To w takim razie wychodzi, że na ten żołd dla walczących to się składają polegli.

 2. keitaro 06.03.2023 21:21

  Takie rzeczy nie tylko na UA się dzieją.
  Jak była zawierucha w Bośni, żywych jeńców przeznaczano na organy.
  Krojono bez znieczulenia. Ludzie do końca byli świadomi tego co się z nimi dzieje.
  W moim słowniku słów wulgarnych nie ma określenia na coś takiego.
  Jak widać mafia farmaceutyczna ma się znakomicie.

 3. adambiernacki 07.03.2023 08:29

  Dulce et decorum est pro patria mori. Ludzie nieodmiennie utożsamiają państwo z ludźmi albo z ziemią bo dawniej faktycznie składniki te tworzyły Ojczyznę. Ważniejsze jeszcze są wspomnienia. Teraz gdy wzrosła w stosunku do wieków minionych świadomość korporacyjności państwa korporacja zrobi wszystko by tą świadomość zniszczyć i właśnie to obecnie obserwujemy.

 4. Fenix 07.03.2023 09:06

  Gdzie mój chleb tam ojczyzna moja. Ziemia jako planeta, bez granic . Hasło , ziemia jako grunty i ich własność, państwowość, w tym obrona ojczyzny, jest przestarzałe! Świat się skurczył , a my, czy dojrzeliśmy ludzie? Świat bez granic! Oj, podniesie się larum.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.