Ukraina dostarczy Litwie drut kolczasty do ochrony granicy z Białorusią

Opublikowano: 29.07.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 874

Gabinet Ministrów Ukrainy na środowym posiedzeniu zatwierdził projekt dekretu prezydenckiego o udzieleniu pomocy humanitarnej Litwie.

Pomoc będzie polegała na dostarczeniu drutu kolczastego do wzmocnienia granicy z Białorusią w związku ze wzrostem liczby nielegalnych migrantów z tego kraju, posiedzenie było transmitowane na rządowym kanale na „YouTube”.

Projekt dekretu prezydenta Ukrainy o udzieleniu pomocy humanitarnej Republice Litewskiej został przedłożony Gabinetowi Ministrów… „Strona litewska, nie posiadając środków technicznych do wyposażenia granicy, zwróciła się do Ukrainy o pomoc humanitarną w postaci odpowiedniego drutu kolczastego dla wzmocnienia granicy” – ​​powiedział podczas posiedzenia rządowego szef ukraińskiego MSZ Dmitrij Kułeba.

Poinformował także, że odpowiedni dekret prezydencki został opracowany na polecenie premiera Ukrainy w związku z krytyczną sytuacją, jaka zaistniała na granicy Litwy z Białorusią i apelem strony litewskiej o pomoc. Kułeba powiedział, że apel Litwy został wystosowany w związku z „krytycznym wzrostem liczby nielegalnych migrantów z Białorusi”.

2 lipca władze litewskie ogłosiły ekstremalną sytuację w związku z napływem nielegalnych migrantów. Z kolei prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka oświadczył, że kraj nie będzie już dłużej powstrzymywał nielegalnych migrantów do krajów UE – z powodu zachodnich sankcji Mińsk „nie ma na to ani pieniędzy, ani siły”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
StrzelecWyborowy
Użytkownik
StrzelecWyborowy

Srutu tutu niem drutu . . .
taka ciekawostka, ale żeby aż tak ?