Ukarzą rodziców za odmowę spódnic synom niepewnym płci

Opublikowano: 07.10.2018 | Kategorie: Edukacja, Seks, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

W Wielkiej Brytanii rada miejska Brighton and Hove skierowała do szkół zalecenie dotyczące dzieci niepewnych swojej przynależności płciową – pisze “The Daily Telegraph”.

Jak podkreśla gazeta, z tego dokumentu wynika, że szkoła będzie mogła zgłaszać do służb społecznych przypadki, gdy rodzice nie pozwalają synowi chodzić do szkoły w spódnicy.

Poza tym powodem do niepokoju będzie lekceważenie przez rodziców prośby dzieci „niepewnych przynależności płciowej” o zmianę imienia. Powyższym zaleceniom towarzyszą oświadczenia, że szkoły „wprowadzają zamęt” w głowach dzieci zbyt aktywnym promowaniem kwestii transgender oraz skłanianiem do zatarcia różnic między chłopakami i dziewczynami.

Dokument udziela nauczycielom wskazówek odnośnie postępowania w różnych sytuacjach, nawet jeśli rodzice nie pozwalają synowi na zmianę imienia i noszenie spódnic”.

Szkoły ostrzegają, że niektórzy rodzice prawdopodobnie nie będą chcieli zaakceptować przynależności płciowej swoich dzieci i minie dużo czasu, aż uznają te zmiany.

„Jeśli sytuacja wywołuje poważne obawy odnośnie dobrostanu dziecka i/lub jego bezpieczeństwa w związku z traktowaniem dziecka badającego tożsamość płciową, jest konieczne i celowe zastosowanie procedur ochrony” – głoszą zalecenia.

Zgodnie z przepisami Ministerstwa Edukacji w Wielkiej Brytanii pracownicy szkoły mający obawy odnośnie bezpieczeństwa dziecka, powinni poinformować dział szkolny odpowiadający za ochronę dziecka oraz w razie konieczności skontaktować się ze służbami społecznymi lub policją — podkreśla “The Daily Telegraph”.

Dokument rady miejskiej Brighton and Hove uwzględnia także odpowiedź na wątpliwości rodziców typu „moja córka nie chce, by chłopiec przebierał się obok niej, a nuż popatrzy na jej ciało?”.

W zaleceniu wyjaśnia się, że ​​w tym przypadku nie należy wypraszać ucznia transgenderowego z szatni. Zamiast tego szkoła powinna skupić się na edukacji i zwiększeniu świadomości uczniów, że transgenderowa dziewczyna jest prawdziwą dziewczyną”. Dokument podkreśla, że ​​we wszystkich przypadkach uczniom transgenderowym należy zezwolić na korzystanie z szatni odpowiadającej ich tożsamości płciowej, a nie płci biologicznej.

Jak zauważa gazeta, te zalecenia wydane w trzeciej edycji stworzyła organizacja charytatywna Allsorts Youth wspierająca młodych ludzi identyfikujących się jako przedstawiciele społeczności LGBTQ.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
emigrant001
Użytkownik
emigrant001

kretyni kontra kretyni

polach
Użytkownik
polach

Szaleni…

jasoncruzoe
Użytkownik
jasoncruzoe

Zaraz znajdą się cwaniaczki co będą kombinować z gender żeby wskoczyć pod prysznic z dziewczynami hahaha