Ukarani za przemoc domową nie wjadą do Australii

Opublikowano: 08.03.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1299

Australia zaostrzyła przepisy imigracyjne: do tej pory można było odmówić wjazdu do kraju, jeśli osoba, która się o nią ubiegała spędziła ponad rok w więzieniu, a także kiedy nie zdała „testu osobowości”. Teraz przepisy rozszerzono o sprawców przemocy domowej: taki wyrok na koncie może skutkować odmową wydania wizy lub unieważnieniem już wydanego pozwolenia na pobyt.

“Znamy przypadek osoby, która dopuściła się przemocy wobec swojego syna. Choć wiza została cofnięta, sąd administracyjny musiał uchylić tę decyzję. Przemoc domowa to trauma nie tylko dla jej ofiar, ale również ich rodzin i przyjaciół” – powiedział minister ds. imigracji David Coleman, dodając, że w latach 2017-2018 rząd cofnął około 900 wiz, głównie z powodu itp. wyjścia na jaw przestępstw seksualnych lub handlu narkotykami.

Jak donosi „Guardian”, koalicja rządząca przeznaczy 328 milionów dolarów (w ciągu trzech lat) na walkę z przemocą domową, która w Australii stała się prawdziwą plagą. To drugi etap większego planu, rozpisanego na lata 2010-2022. W jego ramach finansowane są schroniska dla ofiar przemocy, kampanie społeczne, infolinie, działalność kuratorów (w Australii nie podlegają oni pod sądy, ale pod opiekę społeczną). Rozważa się również wprowadzenie rozwiązania podobnego jak w Nowej Zelandii, gdzie ofiary przemocy domowej mogą liczyć na płatny urlop od pracodawcy. 19 milionów dolarów ma zostać przeznaczone na monitorowanie wiz już wydanych.

Paul Fletcher, minister ds. rodziny i opieki społecznej powiedział, że walka z przemocą oraz kulturą gwałtu jest dla niego priorytetem. W Australii średnio jedna kobieta na tydzień ginie zamordowana przez przemocowego męża lub partnera.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o