Ukarani za odmowę wizyty w meczecie

Opublikowano: 22.05.2019 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 10

Dwoje niemieckich rodziców zamierza złożyć skargę do Federalnego Trybunału Konstytucyjnego, ponieważ zostali oni ukarani grzywną za odmowę posłania swojego dziecka do meczetu kontrolowanego zresztą przez radykałów. Uznali oni bowiem, że edukacja religijna w islamskim domu modlitewnym może być formą indoktrynacji, podczas gdy sami są zadeklarowanymi ateistami.

Rodzice trzynastoletniego chłopca zostali skazani na 50 euro grzywny w kwietniu, gdy w sądzie trzeciej instancji uprawomocnił się wyrok zasądzony już wcześniej w dwóch regionalnych instytucjach. Niemiecki wymiar sprawiedliwości uznał tym samym, że dwójka rodziców nie posyłając w czerwcu 2016 r. swojego dziecka do meczetu naruszyła obowiązujące przepisy o szkolnictwie.

Mieszkańcy landu Szlezwik-Holsztyn twierdzą, że obawiali się oni indoktrynacji religijnej prowadzonej w islamskim domu modlitwy, który dodatkowo kontrolowany jest przez turecki ruch Millî Görüş, oskarżany przez niemiecki Federalny Urząd Ochrony Konstytucji o ekstremistyczny i „antysemicki”charakter. Dwójka rodziców nie należy poza tym do żadnej wspólnoty religijnej, deklarując ateistyczne przekonania.

Dzięki zbiórce pieniędzy, dofinansowanej również przez regionalny oddział narodowo-konserwatywnej Alternatywy dla Niemiec (AfD), chcą oni zaskarżyć decyzję trzech wcześniejszych instancji do Federalnego Trybunału Konstytucyjnego. Ich zdaniem kara grzywny narusza bowiem zasady wolności religijnej i filozoficznej oraz prawa rodzicielskie.

Na podstawie: Jungefreiheit.de
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dawid
Użytkownik
Dawid

Kurcze, ale fajnie jest w Niemczech.

Hugo
Gość
Hugo

Możnaby powiedzieć, żę nie ma już Niemiec.Już w dwuch dużych miastach ilość obcokrajowców przekroczyła 50 %.Mieszkańcy narodowści niemieckiej są mniejszością.Kraj jest rządzony przez zdrajców i wasali.Nie ma kogo wybierać bo w każdej partii systemu zainstalowana jest amerykańska agentura.Z tego powodu przykłady to potwierdzają, nie ma znaczenia która partia znajduje się u władzy. Linia polityki się nie zmienia i niszczenie kraju postepuje dalej.Poziom intelektualny przeciętnego Niemca został obnizony przez stosowane masowej indoktrynacji w mediach i szkolnictwie. To powoduje, że taki nie jest w stanie zrozumieć panującej sytuacji i nie wie jak ma się zachować w czasie wyborów, które pomimo, że są często fałszowane, są jedyną szansą obrony.To efekt panującej od 70 lat indroktynacji zachodniej części Niemiec. W byłym NRD widać wyraźnie róznice w postawie społeczenej.Tamtejsze społeczeństwo jest bardziej świadome panującego systemu totalitarnego i coraz częściej protestuje.Protesty jednak niczego nie zmienią.Tu potrzeba radykalnych zmian na wzór rewolucji.Niemcy są typowym państwem policyjnym wiec i przemiany rewolucyjne są realnie niemożliwe.

Fenix
Użytkownik
Fenix

@Hugo “To powoduje, że taki nie jest w stanie zrozumieć panującej sytuacji i nie wie jak ma się zachować w czasie wyborów,” Ty wiesz jak się zachować i kogo wybrać ? Ja wiem kogo wybiorę dziś , i jutro . Zawsze wierny swojemu Ja ,sobie wierny ! Nie wybieraj władzy innych, przed swoją ” Ja “, inni zawsze zawiodą ciebie .

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ