Ukarani za odmowę wizyty w meczecie

Opublikowano: 22.05.2019 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 475

Dwoje niemieckich rodziców zamierza złożyć skargę do Federalnego Trybunału Konstytucyjnego, ponieważ zostali oni ukarani grzywną za odmowę posłania swojego dziecka do meczetu kontrolowanego zresztą przez radykałów. Uznali oni bowiem, że edukacja religijna w islamskim domu modlitewnym może być formą indoktrynacji, podczas gdy sami są zadeklarowanymi ateistami.

Rodzice trzynastoletniego chłopca zostali skazani na 50 euro grzywny w kwietniu, gdy w sądzie trzeciej instancji uprawomocnił się wyrok zasądzony już wcześniej w dwóch regionalnych instytucjach. Niemiecki wymiar sprawiedliwości uznał tym samym, że dwójka rodziców nie posyłając w czerwcu 2016 r. swojego dziecka do meczetu naruszyła obowiązujące przepisy o szkolnictwie.

Mieszkańcy landu Szlezwik-Holsztyn twierdzą, że obawiali się oni indoktrynacji religijnej prowadzonej w islamskim domu modlitwy, który dodatkowo kontrolowany jest przez turecki ruch Millî Görüş, oskarżany przez niemiecki Federalny Urząd Ochrony Konstytucji o ekstremistyczny i „antysemicki”charakter. Dwójka rodziców nie należy poza tym do żadnej wspólnoty religijnej, deklarując ateistyczne przekonania.

Dzięki zbiórce pieniędzy, dofinansowanej również przez regionalny oddział narodowo-konserwatywnej Alternatywy dla Niemiec (AfD), chcą oni zaskarżyć decyzję trzech wcześniejszych instancji do Federalnego Trybunału Konstytucyjnego. Ich zdaniem kara grzywny narusza bowiem zasady wolności religijnej i filozoficznej oraz prawa rodzicielskie.

Na podstawie: Jungefreiheit.de
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dawid 22.05.2019 12:23

    Kurcze, ale fajnie jest w Niemczech.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.