Ujawnią raport o gangach pakistańskich gwałcicieli

Opublikowano: 20.05.2020 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 790

Rząd brytyjski ugiął się pod naciskiem opinii publicznej i wbrew swoim wcześniejszym stwierdzeniom zgodził się na ujawnienie rządowego raportu o gangach gwałcicieli, pochodzących głównie z Pakistanu.

Jeszcze parę tygodni temu rząd, od którego „The Independent” domagał się przedstawienia raportu powołując się na ustawę o dostępie do informacji, oświadczył, że jest to materiał wewnętrzny, a „przedstawienie jego zawartości może wprowadzić w błąd, gdy będzie publiczne i przedstawione bez kontekstu” (pisaliśmy o tym).

Po zebraniu ponad 100 tysięcy podpisów pod petycją domagającą się ujawnienia raportu, sprawą zajął się parlament, który dał rządowi czas do 20 maja na jasną odpowiedź na pytanie, czy ujawni gotowy materiał. Kiedy rozpoczynano przygotowanie raportu w 2018 roku, ówczesny minister spraw wewnętrznych zapewniał, że nie pozwoli, aby przed ujawnieniem prawdy wstrzymały go względy „wrażliwości kulturowej czy politycznej”. Nie wiadomo, kiedy i w jakiej formie raport zostanie ujawniony, ale ma to nastąpić w tym roku.

O sprawie gangów gwałcicieli w różnych miastach brytyjskich pisaliśmy wielokrotnie.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Independent.co.uk
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.