UE zniosła tajemnicę bankową

Opublikowano: 23.03.2014 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 244

Kraje Unii Europejskiej na szczycie w dniach 19-20 marca zgodziły się na wymianę informacji na temat klientów banków i ich dochodów, rezygnując de facto z tajemnicy bankowej na terytorium UE.

“Taki krok jest nieunikniony i konieczny, aby państwa członkowskie UE mogły podejmować bardziej zdecydowane środki przeciw oszustwom podatkowym” – powiedział przewodniczący Rady Europejskiej, Herman Van Rompuy.

Według danych Komisji Europejskiej, każdego roku państwa UE traciły do biliona euro z powodu unikania opodatkowania dochodów.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Komzar
Użytkownik
Komzar

No to jak już zniesiono tę tajemnicę to każdy powinien mieć wgląd we wszystkie konta. Wtedy przynajmniej ludzie wiedzieli by ile zarabiają przedstawiciele władzy i właściciele dużych firm.
To co zrobili to jest totalitaryzm, czyli władza może szpiegować obywatela ale obywatel nic nie może wiedzieć o władzy.

dfg
Użytkownik
dfg

Gdybym wyszedł z dżungli i po raz pierwszy w życiu i przeczytałbym ten artykuł, nie mógłbym pojąć, dlaczego ludzkość już po godzinie nie wywiezie tego Van Rompuya na taczkach słysząc takie słowa. Przecież to jawna tyrania. I co? I nic.