UE wyśle „misję cywilną” do Armenii

Opublikowano: 07.10.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1190

Unia Europejska wyśle do Armenii „cywilną misję UE”, by pomóc w wytyczeniu granic z Azerbejdżanem.

„Misja” rozpocznie się w październiku i potrwa maksymalnie dwa miesiące – wynika ze wspólnego oświadczenia wydanego po rozmowach premiera Armenii Nikola Pasziniana, prezydenta Azerbejdżanu Ilhama Alijewa, szefa państwa francuskiego Emmanuela Macrona i przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela.

„Była zgoda Armenii na ułatwienie cywilnej misji UE wzdłuż granicy z Azerbejdżanem. Azerbejdżan zgodził się na współpracę z tą misją w zakresie, w jakim jej to dotyczyło” poinformowano.

Stwierdzili również, że Armenia i Azerbejdżan potwierdziły swoje zobowiązanie do przestrzegania Karty Narodów Zjednoczonych i “deklaracji z Ałma Aty z 1991 roku, w której obie strony uznały wzajemnie swoją integralność terytorialną i suwerenność”.

W zeszłym miesiącu po obu stronach zginęło co najmniej 286 osób, zanim wynegocjowany przez USA rozejm zakończył najgorsze starcia od 2020 roku, kiedy to narastające napięcie przerodziło się w wojnę.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: France24, RadioMaryja.pl
Wideo: YouTube.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.