UE rozważa nowe sankcje przeciwko Białorusi

Opublikowano: 13.07.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1712

Szef dyplomacji Unii Europejskiej Josep Borrell po posiedzeniu Rady MSZ UE nazwał niedopuszczalnym wykorzystywanie przez Mińsk migrantów na granicy z Unią Europejską, a także poinformował, że Unia Europejska rozważa możliwość wprowadzenia nowych środków przeciwko Białorusi, w tym sankcje gospodarcze.

„Uważanie obserwujemy sytuację na granicach Litwy i Białorusi. Otrzymaliśmy informację, że władze białoruskie wysyłają migrantów również na granicę z Polską. Apelujemy do władz białoruskich, aby wypełniały swoje zobowiązania międzynarodowe. Jesteśmy gotowi rozważyć dalsze środki ograniczające, jeżeli takie działania będą kontynuowane. Popychanie migrantów do przekraczania granicy jest niedopuszczalne, a dzieje się to na granicy litewskiej i polskiej… UE jest gotowa rozważyć rozszerzenie działań, włączając w to sankcje gospodarcze, jeżeli sytuacja się nie zmieni” – powiedział.

Borrell podkreślił również, że UE „ma wystarczająco środki, aby wesprzeć Litwę w kontroli granicznej w sytuacji z migrantami z Białorusi”. „Dostarczymy namioty wojskowe wraz z wyposażeniem na Litwę, która zmaga się z coraz większą liczbą nielegalnych emigrantów przekraczających granice z terenu Białorusi. Będziemy wspierać naszych sojuszników” – napisał minister Mariusz Błaszczak na „Twitterze”.

Władze Litwy 2 lipca ogłosiły sytuację nadzwyczajną w związku z napływem nielegalnych migrantów z Białorusi. Z kolei prezydent republiki Aleksander Łukaszenko oświadczył, że kraj dłużej nie będzie zatrzymywać nielegalnych migrantów, zmierzających do krajów UE, ponieważ z powodu sankcji nałożonych przez Zachód Mińsk nie ma na to „ani pieniędzy, ani sił”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.