UE może porzucić zmiany czasu z letniego na zimowy

Opublikowano: 01.09.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 632

Zmiany czasu w Polsce mają długą historię, ale już niedługo mogą odejść na zawsze w niepamięć. W całej Unii Europejskiej przeprowadzono oficjalną internetową ankietę Komisji Europejskiej. Jej wyniki mówią same za siebie – obywatele mają dość regulacji zegarów co pół roku. Przewodniczący Komisji, Jean-Claude Juncker zapowiedział więc zmianę. W niedalekiej przyszłości czas letni ma zostać wprowadzony już na stałe.

Ankieta pytająca o przyszłość zmian czasu zebrała aż 4,6 miliona głosów. Wyniki są jednoznaczne – 80% twardo stoi za ustaleniem jednego cyklu czasowego. Przewodniczący Komisji Europejskiej, podczas rozmowy z telewizją ZDF przyznał, że chcą wziąć jej wyniki pod uwagę.

“Wierzymy, że w niedalekiej przyszłości czas letni trwać będzie cały rok”.

Na wprowadzenie prawa trzeba będzie niestety poczekać do czasu na jego spisanie, zgodę Parlamentu, a także członków – czeka nas więc przynajmniej jeszcze jeden cykl zmian.

Zmiany czasu miały na celu uzyskanie korzyści finansowych i zdrowotnych. Dostosowanie do godzin letnich to mniejsze zużycie prądu, ale także wystawienie na zdrowe światło słoneczne. W praktyce jednak każda zmiana może być trudna do zaadaptowania i w praktyce krótkoterminowo negatywnie wpływa na organizm człowieka. Ponadto oszczędności, nawet w skali całego kraju, są minimalne.

Decyzja Komisji wydaje się bardzo rozsądnym posunięciem. W obliczu rosnących nastrojów antyeuropejskich, Unia powinna starać się wyjątkowo mocno wspierać szarych obywateli krajów wspólnoty, a ogólnoeuropejska ankieta wraz z szybką odpowiedzią na jej wyniki wydaje się idealnym rozwiązaniem. Obok zapowiedzi zrównania jakości tych samych produktów w krajach zachodnich i wschodnich, wydaje się to jedno z rozsądniejszych posunięć w ostatnich miesiącach. Oby tak dalej!

Autorstwo: DoritosNachoCheese
Ilustracja: ThePixelman (CC0)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Wujek Polonii 01.09.2018 11:59

    “Zimowy czas jest zgodny z zegarem biologicznym i astronomicznym (o 12.00 słońce w zenicie).”

    Jedna strefa czasowa od Polski, aż do Hiszpanii. Niemożliwe jest, abyśmy wszyscy o 12.00 mieli słońce w zenicie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.