UE domaga się swojej flagi na strojach sportowców

Opublikowano: 04.02.2017 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 567

Politycy UE najprawdopodobniej nie mają już co robić, ponieważ pod lupę wzięli kwestię symboli znajdujących się na ubraniach zawodników olimpijskich oraz graczy piłki nożnej. Jak dotąd na ich strojach dało się znaleźć barwy narodowe, powód do dumy i patriotyzmu. Niedługo jednak będą musiały one znaleźć się na błękitnym tle, otoczone złotymi gwiazdami symbolizującymi Unię Europejską.

Godło, herb czy nawet sama flaga to symbole, które budzą w ludziach niezwykle silne uczucie poczucia dumy czy patriotyzmu. Wiemy o tym doskonale jako Polacy, niezwykle przywiązani do ich wartości. Wyobraźmy sobie jednak, że teraz mielibyśmy zobaczyć Kamila Gika czy Jakuba Pazdana w barwach biało-czerwonych przytłoczonych przez błękit UE – uderzyłoby to w nasze poczucie Polskości i przywiązanie zawodników do własnego kraju.

Pomimo kryzysu imigracyjnego i niepewnego jutra eurokraci nadal zajmują się kwestiami, za które spada na nich masa krytyki. Wedle planów najnowszych ustaw mają oni zamiar kontynuować sztuczne poczucie bycia Europejką/Europejczykiem poprzez wymuszenie na sportowcach posiadania flagi Unii na ich symbolu narodowym. Pytanie tylko – po co i dlaczego? Jaki to ma teraz sens? Sama koncepcja nie uniknęła więc fali krytyki.

Pomimo oskarżeń o wznowienie prób zamienienia UE w superpaństwo, przy okazji eliminując tożsamość narodową państw członkowskich, parlament europejski zaakceptował ten projekt i przekazał go w ręce Komisji Europejskiej. Ma ona na celu przygotowanie przepisów wdrażających plan w życie.

Brytyjska deputowana do Parlamentu Europejskiego z Partii Konserwatywnej skrytykowała całą koncepcję w słowach:

Po raz kolejny UE stara się wymóc na ludziach sztuczne poczucie narodowości Europejskiej poprzez błądzenie w obszarze, w którym nie ma to najmniejszego przyzwolenia. Zespoły sportowe są częścią tożsamości narodowej i nie tylko Brytyjczycy nie widzą miejsca na symbol UE na koszulkach ich piłkarzy oraz atletów. Ta pokręcona idea poraz pierwszy pojawiła się sześć lat temu. Przeciwstawiliśmy się jej wtedy, przeciwstawimy się jej również teraz.

Unia uzyskała władzę decydowania o świecie sportu w państwach członkowskich dzięki Traktatowi Lizbońskiemu z 2009 roku.

W 2011 roku Parlament Europejski starał się przeforsować bliźniaczą ideę wymuszającą korzystanie z barw UE przez sportowców, jednakże z powodu wrzawy, którą to wywołało, ostateczną decyzję pozostawił państwom członkowskim. Mogłe one same zdecydować, czy chcą dostosować się do zmiany czy pozostać przy barwach narodowych.

Ostatecznie jednak zdecydowano się nie wprowadzać tego przepisu w życie.

Flaga Europejska, którą instytucje europejskie oficjalnie przyjęły w 1985 roku, składa się z 12 złotych gwiazd na błękitnym tle, które mają symbolizować ideały zjednoczenia, solidarności oraz pokoju pomiędzy mieszkańcami Europy.

Wedle oficjalnych dokumentów UE jej flaga ma symbolizować zarazem “Unię Europejską oraz, bardziej ogólnikowo, poczucie tożsamości i zjednoczenia Europy.”

Autorstwo: Darmor
Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. karmazynowy_szpadel 04.02.2017 12:25

    już niedługo: symbole narodowe to rasizm! Flagi narodowe obrażają, ludzie z flagą wszywką to potencjalni terroryści!

  2. Fenix 04.02.2017 15:13

    UE należy zmienić , stworzyć Federacja Narodów Europy i tyle gwiazdek z symbolami flag Narodowych na niebieskim tle, ile jest Narodów w tej Federacji .
    Każdy Naród zachowa własne symbole i barwy .
    Federacji flaga z symbolami wszystkich Narodów .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.