UE chce pozbawić suwerenności państwa członkowskie

Opublikowano: 12.12.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 405

Budowa państwa o nazwie Stany Zjednoczone Europy przyspiesza. Najpierw stworzono problem w postaci kryzysu migracyjnego a teraz próbuje się go rozwiązać, tworząc Europejski Korpus Straży Granicznej. Powstanie takiej formacji oznacza, że państwa członkowskie będą musiały zrezygnować z suwerenności.

Unia Europejska kazała przyjmować uchodźców a teraz widząc ile sprawiają oni problemu, proponuje stworzyć europejską armię która zajmie się ochroną granic UE i będzie pilnować porządku. Realizacji tego projektu domagają się głównie Francja i Niemcy. Komisja Europejska ma przedstawić propozycję 15 grudnia, czyli za kilka dni.

Projekt Europejskiego Korpusu Straży Granicznej jest dość niebezpieczny dla poszczególnych państw. Oznacza on, że kraje członkowskie będą musiały zrezygnować z suwerenności, gdyż UE będzie mogła wysłać swoje wojska do dowolnego kraju gdy uzna że rząd nie potrafi dobrze przypilnować uchodźców. Taka interwencja będzie możliwa nawet jeśli władze nie wyrażą na to zgody.

Dotyczy to także Polski, która jeszcze za rządów Platformy Obywatelskiej przyjęła tajemniczą ustawę 1066. Niestety nawet jeśli zostanie unieważniona przez PiS, europejska armia i tak będzie mogła wkroczyć do naszego kraju.

“Rządowy projekt ustawy o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Projekt dotyczy umożliwienia funkcjonariuszom lub pracownikom państw członkowskich UE i innych państw stosujących dorobek Schengen oraz państw trzecich udziału we wspólnych operacjach na terytorium RP (ochrona porządku i bezpieczeństwa publicznego, zapobieganie przestępczości, w trakcie zgromadzeń, imprez masowych, klęsk żywiołowych, katastrof)”.

Jeśli propozycja ta zostanie przyjęta, Unia Europejska będzie mogła powołać około 2 tysięcy funkcjonariuszy i wysłać ich, wraz z niezbędnym sprzętem, do danego państwa członkowskiego. Już dziś można się spodziewać, że nie wszystkie kraje zgodzą się oddać władzę UE. Jedyną formą sprzeciwu wydaje się wystąpienie z tej “organizacji”.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: wsj.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. urartur 12.12.2015 18:28

    Jedyną słuszną.

  2. Anna Teresa 12.12.2015 19:43

    Proszę zobaczyć cały film o Traktacie Lizbońskim
    http://www.youtube.com/watch?v=5n2HCUMc31w&feature=related

    cały proszę

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.