UE chce decydować o udzieleniu azylu już w Afryce

Opublikowano: 29.08.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 443

W Paryżu zakończyło się poświęcone imigracji spotkanie przywódców Włoch, Francji, Niemiec i Hiszpanii z szefami rządów Libii, Nigru i Czadu. Nie wydano oficjalnego komunikatu, ale prezydent Macron powiedział o głównych ustaleniach szczytu.

Unia będzie finansowo wspierać lepsze zabezpieczenie granic w tych trzech afrykańskich państwach, przez które przechodzi większość imigrantów zdążających do Europy. Ma też przeznaczyć poważne środki na pomoc rozwojową dla miast, przez które przechodzą szlaki imigracyjne, żeby stworzyć alternatywę dla ludzi, trudniących się obecnie przemytem imigrantów.

Całkowicie nowy jest pomysł stworzenia na miejscu w Afryce ośrodków, w których decydowano by o prawie do azylu i osoby, którym przyznano azyl, miałyby zapewnioną podróż do Europy. Nie jest jeszcze jasne, jak ten proces przyznawania azylu miałby wyglądać – na razie wydaje się, że miałaby to robić jakaś agencja ONZ.

Tymczasem okazuje się, że liczba uchodźców, którzy nie posiadają żadnego wykształcenia jest dużo większa niż się spodziewano, wynika z danych Federalnego Urzędu Pracy Niemiec. Setki tysięcy imigrantów i uchodźców, które dotarły do Niemiec mają bardzo ograniczone szanse na niemieckim rynku pracy, ponieważ nie mają praktycznie żadnego wykształcenia. Federalny Instytut Szkolnictwa Zawodowego (BIBB) mówi o nawet trzech czwartych populacji, która będzie miała trudność ze zdobyciem zatrudnienia.

Wcześniej Federalny Urząd Pracy podawał 30% na podstawie deklaracji starających się o azyl. BBIB uważa jednak, że 25%, które odmówiło podania poziomu wykształcenia, po prostu go nie posiada. W dodatku 80% osób zdaniem BIBB nie posiada kwalifikacji zawodowych.

Autorstwo: (g), (j)
Na podstawie: BBC.com, TheLocal.it, Bild.de
Źródło: Euroislam.pl
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

To co inni wiedzą od dawna poprawni politycznie dochodzą do tego z dużym opóźnieniem. Czasami się zastanawiam kto jest większym głąbem. Czy ten poprawny politycznie czy ten przybysz który wykorzystuje niewiedzę tego drugiego.