Uczony z WEF chce zmodyfikować genetycznie ludzi

Opublikowano: 27.06.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2593

Ekipa Klausa Schwaba od kilka lat zaskakuje swoją inwencją twórczą w kontekście proponowanych zmian na świecie. Pandemia COVID-19 tylko ten proces nasiliła. Tym razem jednak, to nie Schwab będzie bohaterem artykułu, a niejaki dr Matthew Liao (pomysł przedstawił w 2016 r. – przypis WM).

https://www.youtube.com/watch?v=C1bXeaLuXWk

Liao jest bioetykiem z Uniwersytetu Nowojorskiego. Twierdzi, że człowiek tak bardzo zmienił klimat, że potrzebne są zdecydowanie bardziej radykalne działania naprawcze. Konkretniej, chodzi mu o to, aby dokonać zmian w kodzie genetycznym wszystkich ludzi, bo tylko to może gwarantować sukces w ochronie Ziemi.

Liao proponuje 5 modyfikacji genetycznych…

1. Kocie oczy u ludzi.

To ma być sposób na pozbycie się u ludzi potrzeby używania oświetlenia. Koty widzą około siedem razy lepiej niż my w nocy. Może to więc radykalnie wpłynąć na nasze zużycie energii.

2. Zwiększenie poziomu empatii.

Liao proponuje, aby cała ludzkość zażywała pigułki, które pomagają odczuwać większą empatię dla reszty mieszkańców świata. Ma to pozwolić na to, byśmy na przykład tworzyli mniej odpadów w trosce o innych mieszkańców planety.

3. Zmniejszenie przeciętnych rozmiarów ludzi.

Według Liao mniejsi ludzie zużywają mniej zasobów. Może to mieć wielki wpływ na rynek produkcji żywności, pojazdów, budownictwo i energetykę.

4. Podrasowanie ludzkiej inteligencji.

Liao uważa, że ludzie lepiej wykształceni mają mniej dzieci. Jak wiadomo przeludnienie, to jedno z największych wyzwań dla naszej cywilizacji, więc zmniejszenie skali prokreacji, może pomóc w ochronie ziemskiego klimatu bardziej niż inne działania.

5. Wywołanie u ludzi genetycznej alergii na mięso.

Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i metanu, a zatem znaczące zredukowanie globalnego ocieplenia, jest możliwe, jeśli przestaniemy hodować tyle bydła, które potem zjadamy. Liao proponuje pigułkę, której połknięcie spowoduje, że poczujemy się źle za każdym razem, gdy zechcemy spożyć czerwone mięso. Taka reakcja organizmu powinna zniechęcić ludzi i uczynić ich zdecydowanie bardziej roślinożernymi. Nie wszyscy będą w stanie przejść na wegetarianizm bez farmakologicznego wspomagania. Jeśli jednak wszyscy przestaniemy jeść mięso, możemy zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 63 procent.

Jak Wam podobają się pomysły pana Liao?

Autorstwo: Marcin Kozera
Na podstawie: MarketPlace.org
Źródło polskie: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. fso1500 27.06.2021 14:08

  Dorzuciłbym jeszcze pigułkę, po której każdemu na czole wyrośnie penis w kolorze tęczy…

 2. 3steta 27.06.2021 17:31

  Gdyby tak z 30 lat temu takie głupoty gadał to byłby skierowany na oddział psychiatryczny. Jest zbyt duże pozwolenie na retorykę, która ma na celu promowanie odbierania praw jednostkom i ingerencję w ich ciało/w funkcjonowanie mózgu/w procesy myślowe. Dziś za bardzo pewni ludzie chcą odbierać wolność ludzkości-czy to Bill Gates chcący przyćmić słońce chmurami czy to takie pośmiewisko jak tu ten tutaj doktorek. Kiedyś jak ludziom się coś nie podobało/był zamach na ich wolność to brali widły,pochodnie,szable i szli pod dom bądź ewentualnie ciągnęli rządzących na gilotynę. Jak strajk kobiet podszedł do Kaczyńskiego to ten tchórzliwie uciekał bo nie mógł spojrzeć prosto w oczy kobietom,którym odebrał prawa. Dziś to ludzie boją się rządu,a powinno być na odwrotnie. Dziś to jedynie można w necie lekko popluć na Morawieckiego,wstawić mem i wyzwać od jaszczurów i illuminatów Billa Gatesa. I kończy się moc zwykłych szarych,małych ludzi. A szkoda.

 3. Piron 27.06.2021 20:14

  Kolejny pociotek establishmentu.

 4. polach 27.06.2021 21:51

  Kocie oczy:D …czubków nie brakuje haha

 5. fso1500 28.06.2021 03:07

  Nie ma się co łudzić. Dopóki Tobie i mnie nie wyłączą: wody, gazu, prądu czy netu to nie ruszymy się z domu. Taka jest prawda i w oczy kole.

 6. Dgruzin 28.06.2021 12:04

  1- Gdyby skierować pieniądze jakie idą na zbrojenia właściwie to w Afryce i innych takich miejscach byłby raj. Problemu z liczbą ludzi by nie było. Dlatego także, że z obserwacji wynika, iż im ktoś bogatszy tym ma mniej dzieci (poza obszarami gdzie kulturowo jest inaczej).
  2- To co mówi ten gość to zwykła zmyłka, ODWRACA UWAGĘ od tego, że cały czas zmienia się ludzki genom. Chemią, falami elektromagnetycznymi, szczepionkami i lekami itd.
  3- Dlaczego ten kitajec nie powie, że to Chiny nie podpisały różnych konwencji i kopcą bez opamiętania, oraz tego, że ostatnio ten kraj właśnie poluzował obostrzenia dotyczące ilości dzieci? Wokół nas wprowadza się różne ograniczenia ekologiczne (kasa) a cwaniacy przenoszą produkcję do Chin gdzie tego nie ma. Poza tym ocieplenie nie jest spowodowane gazami z działalności człowieka – zatrucie środowiska już tak.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.