Uczeń-imigrant zgwałcił w szwedzkiej podstawówce

Opublikowano: 15.11.2015 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 572

Dyrekcja szkoły odmówiła podjęcia działań, kiedy afrykański uczeń niepokoił dziewczynki w szkole podstawowej seksualnymi zaczepkami. W końcu zgwałcił jedną ze szwedzkich koleżanek na terenie szkoły.

Mimo protestów rodziców dyrekcja szkoły postanowiła, że będzie on mógł dalej uczestniczyć w zajęciach szkoły.

Ojciec jednej z napadniętych dziewczynek jeszcze wiosną tego roku dowiedział się, że Afrykanie próbowali ją molestować seksualnie. Od tego czasu podjął desperacką walkę, żeby dyrekcja zrobiła coś z tą sytuacją w szkole, w której jest bardzo dużo cudzoziemców. “Mieliśmy spotkanie z nauczycielem i dyrektorką. Chłopców, ani ich rodziców nie było, nie znają szwedzkiego. Powiedziałem dyrektorce, że chcę zgłosić sprawę na policję, ale powiedziała, że nie muszę tego robić, że ona zajmie się sprawą” – mówi dziś mężczyzna. “Dyrektorka powiedziała: “Dzieci to dzieci, a chłopcy to chłopcy, są pełni ciekawości a w ciele dużo się dzieje”.”

Dyrekcja szkoły nie podjęła działań w celu zwiększenia bezpieczeństwa dziewcząt. Zaczepki były kontynuowane, a dyrektorka wydała oświadczenie, w którym podkreśliła że „wszyscy ludzie mają tę samą wartość”, a niepokój rodziców uczniów jest spowodowany uprzedzeniami i rasistowskimi stereotypami. “Nie można tworzyć podziału na my i oni. Musimy rozpatrzeć sprawę na poziomie indywidualnym” – mówiła dyrektorka na jednym ze spotkań i uznała, że Afrykanie mogą dalej uczęszczać do szkoły.

Gdy gwałt został wykryty, ojciec dziewczynki zadzwonił do szkoły i spotkał się z takim komentarzem: “Wszyscy jesteśmy równie winni temu, co się stało”. Ojciec poinformował dyrektorkę, że powinien właściwie przestać posyłać córkę do szkoły do czasu, gdy afrykańscy chłopcy ją opuszczą. Wtedy dyrektorka zareagowała ostro – zagroziła, że mogą być konsekwencje prawne, ponieważ jest obowiązek szkolny.

Szkoła postanowiła w końcu, że chłopcy, mimo gwałtu, będą dalej uczęszczać do szkoły, jednak w innych godzinach niż ofiary.

Ojciec, który wypowiadał się anonimowo dla “Fria Tider”, nie potrafi zrozumieć, dlaczego dyrektorka zachowała się w ten sposób. Podkreślał jednak, że szkoła, w której większość uczniów to obcokrajowcy, jest pod wpływem ideologii lewicowej. Dużo uwagi poświęca się tam nauczaniu szwedzkich dzieci, żeby nie okazywały uprzedzeń lub w inny sposób nie obrażały obcokrajowców.

“Jeśli moja córka powiedziałaby coś obraźliwego na któregoś z nich, od razu podniosła by się wrzawa, zostałyby zawiadomione służby socjalne i musiałaby przejść specjalne szkolenie, żeby nauczyć się jak trzeba myśleć i na co trzeba uważać” – powiedział szwedzki ojciec. “Napluto nam w twarz za to, że jesteśmy Szwedami. Ta dyrektorka jest tak lewicowo-liberalna, że to budzi przerażenie. Gdy się wypowiada odnosi się wrażenie, że to mówi Lenin we własnej osobie.”

Sytuację w szkole mężczyzna opisuje jako chaos. “Kiedy przejeżdżam obok szkoły lub odbieram córkę, widzę jak stoją tam i biją innych uczniów lub kopią ich rowery. W szkole wygląda jak w marksistowskim centrum kultury. Wszędzie wiszą kartki różnych kolorów i wszędzie są napisy: “Wszyscy lubimy inaczej”.”

Dyrektorka nie chciała rozmawiać z gazetą “Fria Tider” i nie chciała podjąć dyskusji z ojcem ofiary, powołując się na ochronę danych. W pisemnym oświadczeniu stwierdziła: “Dochodzeniem w tej sprawie zajmują się inne podmioty. Szkoła podejmuje działania, by wszyscy biorący udział w sprawie czuli się bezpiecznie. Nie mamy możliwości odpowiadania na pytania dotyczące pojedynczych osób ze względu na ochronę danych osobowych”.

Policja jest również powściągliwa w tej sprawie. “Mogę potwierdzić że mamy zawiadomienie o gwałcie na dziecku. Wstępne procedury są wdrażane. Nie możemy powiedzieć nic więcej, ponieważ wszystkie osoby, których ta sprawa dotyczy, mają poniżej 15 lat” – powiedział Robert Loeffel z policji w Vaxjo. “Dzieci nie można podejrzewać, ale rozpoczęliśmy dochodzenie według przepisów o nieletnich przestępcach i sprawdzamy czy jacyś dorośli nie są zamieszani w sprawę. Później sprawę przejmą urzędnicy do spraw socjalnych. To oni reagują, gdy istnieją podejrzani o przestępstwo poniżej 15 roku życia” – powiedział policjant.

Rodzice zgwałconej dziewczynki mają zamiar wnieść sprawę przeciwko dyrektorce szkoły.

Autorstwo: Jakub Walski
Na podstawie: FriaTder.se
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. sandvinik 15.11.2015 10:04

  multikulti…

 2. MasaKalambura 15.11.2015 10:13

  A gdzie rodzice Afrykanina. Przecież to oni ponoszą odpowiedzialność prawną za dziecko. Do paki z ojcem na 3 lata to może młody załapie…

  A zapomniałem w Szwecji dzieci nie są własnością rodziców i odpowiedzialności rodzice nie ponoszą.

 3. agama 15.11.2015 12:23

  Szkoła gwałcicieli, której dyrekcja jest pewnie chrześcijańska. A ofiara najlepiej powinna jeszcze odsłonić drugi policzek, czy raczej inną część ciała!

 4. agama 15.11.2015 18:01
 5. sandvinik 15.11.2015 18:03

  @emigrant
  może powiesz że skoro tvn mówi że imigranci źli to na zasadzie zaprzeczeń są ok i nigdy nic złego nie zrobili? co za różnica kto to pisze-fakt że całe by- tzn cała migracja wali na niemcy/szwecja jak szar- znaczy jak coś co migruje-no to szwedzi mogą powoli pakować walizki i jechać w inne regiony-np na ural albo kołyme-tam lepiej niż z milionem tych sk- hmm abduli?

 6. beth 15.11.2015 18:20

  jak sądzę w n/w linku jest jasna odpowiedź dlaczego tego typu sytuacje są ;
  – po pierwsze tolerowane!!!!.
  – po drugie nie nagłaśniane !!!

  http://wirtualnapolonia.com/2015/10/16/plan-coudenhove-kalergi-ludobojstwo-narodow-europy/

  Jeśli tak dalej pójdzie rdzenni mieszkańcy Europy znikną z mapy świata tak jak wcześniejsi Słowianie.

 7. Komzar 15.11.2015 22:28

  Za moich czasów takie sprawy załatwiali rodzice bez pośrednictwa szkoły czy policji.
  Po krótkim “upomnieniu” nie było już powtórki z rozrywki. Milicja nawet nie myślała o tym by się mieszać. Jak już to po cywilu pomagali rodzicom bo sami nimi byli.

 8. mgmg 16.11.2015 00:46

  Znowu fajna historia ze Szwecji. Uwielbiam newsy stamtąd. Gwałt oczywiście potępiam.

 9. BrutulloF1 16.11.2015 01:40

  Na pewno to jakieś pomówienia. Czarni sunnici to porządne chłopaki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.