Uczestnik zamieszek w Kapitolu skazany na 10 lat więzienia

Opublikowano: 03.09.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 909

Thomas Webster, jeden z uczestników „szturmu na Kapitol” 6 stycznia 2021 roku, który rzekomo zaatakował waszyngtońskiego policjanta podczas zamieszek, został skazany na 10 lat więzienia – informuje amerykańska telewizja CBS.

Webster w chwili ataku był funkcjonariuszem departamentu policji Nowego Jorku. Podczas zamieszek w Waszyngtonie z masztem w ręku zaatakował waszyngtońskiego policjanta. Sąd uznał go za winnego, odmawiając uznania jego działań za samoobronę, czego domagali się jego prawnicy.

To najsurowszy wyrok wydany w ramach sprawy szturmu na Kapitol. Prokurator federalny opowiadał się za jeszcze surowszą karą więzienia – 17 lat i sześciu miesięcy, podczas gdy adwokat Webstera zabiegał o mniejszy wyrok, argumentując, że jego klient znajdował się pod „ogromnym wpływem fałszywych twierdzeń republikanina Donalda Trumpa”.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.