Uczestnicy „Marszu dla klimatu” nieźle… zmarzli

Opublikowano: 04.12.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2317

„Marsz dla klimatu” zgromadził w Brukseli około 20 000 osób. Zgromadzili się, aby domagać się działań na rzecz walki ze „zmianami klimatycznymi”, zwłaszcza w kontekście 28. Konferencji Klimatycznej ONZ (COP28), która odbywa się obecnie w Dubaju. Tyle że ci w Dubaju mają ciepło…

Według danych policji w ubiegłym roku w takim marszu brało udział 25 000 demonstrantów, co wskazuje, że frekwencja spada. Przyczyną może być… pogoda i nie tyle ocieplenie, co ochłodzenie klimatu.

Marsz odbywał się niedzielne popołudnie, a uczestnicy zebrali się na Gare du Nord w Brukseli. Następnie demonstranci udali się w stronę parku Cinquantenaire, gdzie do wieczora odbywały się przemówienia i koncerty.

Podobnie jak poprzednie demonstracje, organizatorem marszu jest Koalicja Klimatyczna, zrzeszająca około stu organizacji pozarządowych, a także związków zawodowych i ruchów obywatelskich.

Zakapturzeni i owinięci szalikami uczestnicy paradoksalnie dawali świadectwo, że z ocieplaniem klimatu nie idzie tak szybko… Jednak organizatorzy przypominali, że „w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2023 r. średnia temperatura Ziemi była o 1,4 stopnia wyższa niż w latach przedindustrialnych”.

„Każda dziesiąta stopnia liczy się, aby ograniczyć skutki globalnego ocieplenia w zakresie praw człowieka, dostaw energii, produkcji żywności, a nawet różnorodności biologicznej” – mówiła jedna z szefowych Koalicji Klimatycznej, chociaż jej stan wskazywał, że trochę ciepła by się jej przydało…

Autorstwo: BD
Na podstawie: „L’Echo”, „Le Soir”
Źródło: NCzas.info

Komentarz „Wolnych Mediów”

Też zauważyliście prawidłowość propagandową, że klimatyści latem, gdy są upały, straszą „globalnym ociepleniem”, a zimą, gdy jest zimno, nie straszą analogicznym „globalnym ochłodzeniem”, lecz „zmianami klimatycznymi”.


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. andi170 04.12.2023 12:42

    Armia zmanipulowanych i ogłupiałych ludzi nie myślących samodzielnie tylko HOMO i nic więcej a globalsi się cieszą.

  2. Doctor Who 04.12.2023 16:59

    Jak widać ludzie lubią uczestniczyć w życiu publicznym. Może czas aby wymóc na administracji bardziej sensowne kierunki takiej aktywności.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.