Wynaleziono preparat do immunoterapii i profilaktyki raka

Opublikowano: 04.08.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Publikacje WM, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1832

Uczeni z University of Louisville wykazali, że opracowany przez nich preparat stosowany w immunoterapii raka zapobiega też rozwojowi nowotworów złośliwych – głosi komunikat prasowy z “MedicalXpress”.

W czasie badania zdrowym myszom wszczepiano białko rekombinowane SA-4-1BBL, a następnie, w różnych odstępach czasu, gryzonie zarażano komórkami pobranymi z nowotworu szyjki macicy i płuc. Okazało się, że największą obronę przed rozwojem nowotworu preparat daje po dwóch tygodniach od momentu wprowadzenia go do organizmu. Ten efekt, uzyskany drogą aktywacji limfocytów CD4 i komórek NK (naturalnych zabójców), trwa ponad osiem tygodni.

SA-4-1BBL jest inhibitorem punktów kontrolnych, to znaczy wyłącza mechanizmy tłumienia odpowiedzi immunologicznej i zwiększa działanie szczepionek przeciwnowotworowych. Taki efekt jest osiągany za sprawą aktywizacji limfocytów CD-8, jednak w danym badaniu te komórki nowotworowe nie odgrywały żadnej roli. To wskazuje na fakt, że długotrwała obrona osiągana jest dzięki procesowi, który nie odnosi się do nabytej odporności. Ponadto działa ona na szerokie spektrum nowotworów.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 16.02.2019 14:47

    …ale potrzebne są jeszcze wieloletnie badania zanim wprowadzi się preparat na rynek…
    Czyli nigdy się nie wprowadzi, taka jak wiele innych tego rodzaju skutecznych, więc nieopłacalnych środków.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.