Wyrzucony z klasy bo powiedział, że są tylko dwie płcie

Opublikowano: 21.06.2019 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 727

17-letni uczeń został wyrzucony z lekcji i upomniany przez nauczyciela tylko za to, że powiedział, że są dwa rodzaje płci. 17-latek potajemnie sfilmował swojego nauczyciela, a następnie opublikował film w Internecie. Film wywołał debatę na temat wolności słowa i praw osób transseksualnych.

https://www.youtube.com/watch?v=5DkC6qowltU

Trzyminutowy film pokazuje nauczyciela wyjaśniającego uczniowi, dlaczego poproszono go, aby opuścił klasę w szkole średniej w Aberdeen po tym, jak nastolatek stwierdził, że są tylko dwie płci.

Nauczyciel mówi uczniowi: „Masz prawo do swojej opinii”, na co nastolatek odpowiada: „Jeśli tak, to dlaczego wyrzuciłeś mnie z klasy? To nie jest bardzo inkluzywne”. Następnie nauczyciel odpowiada: „Nie, przepraszam, to, co mówiłeś, nie jest zbyt inkluzywne. To szkoła integracyjna”.

Nauczyciel mówi, że istnieje więcej niż jedna płeć „według prawa” i twierdząc, że są tylko dwie płcie, uczeń nie był „inkluzywny”. Nauczyciel podkreślił, że uczeń miał okazję aby „siedzieć cicho”, ale wybrał inaczej. Nauczyciel pyta go: „Czy możesz zachować tę opinię w swoim domu? Nie w tej szkole?”

Nastolatek zapytał nauczyciela, dlaczego pracownicy szkoły mogą wyrażać opinię, podczas gdy uczeń najwyraźniej nie może tego robić. Nauczyciel odpowiedział dziecku, że naruszył punkt „sprzeczny z polityką” szkoły i twierdzi, że uczeń „dokonał złych wyborów”.

W Stanach Zjednoczonych jeden z użytkownik „You Tube” stworzył film, w którym powyższe doświadczenie ucznia porównano z klasyczną powieścią George’a Orwella „Rok 1984″ o totalitarnym praniu mózgu.

W Mumsnet jeden użytkownik stwierdził: „Gdybym był rodzicem dziecka w tej szkole, rozmawiałbym teraz z dyrekcją szkoły”. Inny użytkownik Mumsneta skomentował: „Gdyby nauczyciel otwarcie się z nim zgodził, prawdopodobnie zostałby zwolniony. Są w ciężkiej sytuacji.”

Rada Aberdeenshire twierdzi, że film nie pokazuje pełnego kontekstu zajścia. Główny związek nauczycielski natomiast broni 56-letniego nauczyciela i sugeruje, że dziecko „szuka kłopotów”.

Rodzina chłopca i nauczyciel na razie odmówili komentarza.

Źródło: Brytol.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.