Uczeń trafił do izolatki bo przyszedł w krótkich spodniach!

Opublikowano: 01.07.2018 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 948

Uczeń jednej z brytyjskich szkół został ukarany za to, że przyszedł na lekcję w krótkich spodniach. Chłopiec przez cały dzień musiał uczyć się w osobnym pokoju.

Na nic się zdały tłumaczenia, że nastolatek ubrał krótkie spodnie ze względu na panujące w Wielkiej Brytanii upały i wysokie temperatury. Mama 15-latka uczęszczającego do Westwood College w Leek powiedziała, że to jest niesprawiedliwe, ponieważ uczennice mogą przychodzić na zajęcia w spódniczkach.

“Dziewczynki mają pozwolenie, żeby nosić w szkole spódniczki, ale chłopcy muszą już nosić wyłącznie długie spodnie, nawet wtedy gdy na zewnątrz jest ponad 30 stopni. Nie rozumiem tej polityki szkoły. Mój syn ma niedaleko do szkoły, bo zaledwie 5 km, ale w ostatnich dniach po pokonaniu takiego dystansu jego spodnie są całe mokre od potu. Nie rozumiem dlaczego nie może nosić krótkich spodni” – powiedziała mama chłopca.

Nauczyciele i przedstawiciele szkoły twierdzą, że taki ubiór dla ucznia jest po prostu nie odpowiedni.

“Chłopiec przyszedł do szkoły ubrany niestosownie i w sposób niezgodny z obowiązującym w naszej szkole dress codem. Dlatego został skierowany do osobnego pokoju, gdzie sam wykonywał swoją pracę” – powiedział dyrektor szkoły Westwood, Richard Hey.

Szkoły brytyjskie są znane z mocnego przywiązania do tradycji oraz mundurków szkolnych. Jednak w czasie tak uciążliwych upałów jakie obecnie panują w Wielkiej Brytanii, można byłoby zrobić wyjątek i ulżyć nieco strudzonym wysokimi temperaturami uczniom. Czy chłopcy, podobnie jak robotnicy, którym zakazano chodzić w krótkich spodniach, powinni zacząć chodzić w spódniczkach? Przynajmniej byłoby im nieco chłodniej.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.