Uczeń przed sądem za krytykowanie chwalenia Bandery

Opublikowano: 16.07.2019 | Kategorie: Edukacja, Historia, Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 135

Polski uczeń zwrócił uwagę ukraińskiemu koledze, który wychwalał Banderę. Sprawa trafiła do sądu w Toruniu, a chłopiec został oskarżony przez szkołę o… nacjonalizm! Rodzicom grozi ograniczenie władzy rodzicielskiej.

O zdarzeniu za pośrednictwem „Twittera” poinformowała Magdalena Majkowska z Instytutu Ordo Iuris, która reprezentuje przed sądem rodziców polskiego ucznia.

„Uczeń na przerwie, zwrócił uwagę koledze narodowości ukraińskiej, który wychwalał S. Banderę, że w Polsce uważany jest on za bandytę. Szkoła zgłosiła sprawę do sądu opiekuńczego w Toruniu, stawiając polskiemu uczniowi zarzut nacjonalizmu” – informuje na „Twitterze” Magdalena Majkowska.

„To chyba fejk. Prawda?” – dopytywał jeden z internautów.

„Przykro mi, ale nie. Sama bym nie uwierzyła, gdyby nie to, że byłam dzisiaj na I rozprawie przed SR w Toruniu reprezentując rodziców polskiego chłopca. Toczy się wobec nich postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej nad synem na skutek zawiadomienia szkoły” – odpowiedziała Magdalena Majkowska z Ordo Iuris.

Na podstawie: Twitter.com
Źródło: Dziennik-Polityczny.com

Uzupełnienie „Wolnych Mediów”

Oskarżony o nacjonalizm chłopiec ma 10 lat. Według niepotwierdzonych informacji zdarzenie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 10 w Toruniu. Według plotek między uczniami doszło do szarpaniny lub bójki, dlatego szkoła miała obowiązek zgłosić to. Nie wiadomo jednak, dlaczego doniesiono tylko na ucznia polskiej narodowości.

Poseł Piotr Liroy-Marzec złożył w obronie rodziny interpelację do ministra edukacji narodowej, który pisze, że „postępowanie władz toruńskiej szkoły stanowi nie tylko skandaliczne naruszenie wolności sumienia, brutalne naruszenie praw rodzicielskich, ale także działanie stojące w rażącej sprzeczności z polityką historyczną państwa i racją stanu”. Polityk apeluje o stanowczą interwencję poprzez podległe ministerstwu Kuratorium Oświaty i “spowodowanie wycofania absurdalnych zarzutów szkoły wobec rodziców młodego polskiego Patrioty”.

Stepan Bandera był szefem Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów powstałą na bazie nazistowskiej SS-Galizien, która odpowiada za niezwykle bestialskie i sadystyczne ludobójstwo ok. 100 000 Polaków na Wołyniu i w Galicji Wschodniej (m.in. Polaków piłowano żywcem piłą). Na Ukrainie gloryfikuje się go i niewiele mówi o jego zbrodniach wojennych i kolaboracji z niemieckimi nazistami. Uczniów naucza się propagandy, że był bohaterem narodowym walczącym o niepodległość Ukrainy.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 14, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

(Naruszenie regulaminu. Wulgaryzm i nawoływanie do mordowania. Admin)

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

zdaje mi się, że Szurnięty Mędrzec wyliterował co pomyślałem. Czy chachłom nie wydaje się dziwne, że zbrodniarz zginął w Monachium.

Krokodylowy
Użytkownik
Krokodylowy

A żeby było śmiesznie na stronie szkoły w zakładce “misja szkoły” znajdują się m.in. takie sformułowania:

– rozumienie historii i kultury ojczystej jako wartości umożliwiającej zachowanie tożsamości narodowej

– rozbudzenie zamiłowania do zdobywania wiedzy i umiejętności jej stosowania w praktyce

Ta szkoła, a konkretnie zespół szkół oraz jej dyrektorka (wtedy vice) to w ogóle ciekawy przypadek.

https://nowosci.com.pl/ksiegowa-okradala-szkole-dyrektorka-nie-zostanie-ukarana/ar/12058058

janpol
Użytkownik

No toto to faktycznie kuriozum. Mam nadzieję, że min. Ziobro się czymś naprawdę pożytecznym wreszcie wykaże.

Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

“I cytat Korwina nawołujący do mordowania”