UCP odmówiło usunięcia członka za udział w marszu

Opublikowano: 24.09.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1300

W środę tysiące zaniepokojonych kanadyjskich rodziców, dzieci i innych osób od wybrzeża do wybrzeża maszerowały w  Marszu Milionów przeciwko indoktrynacji LGBT w szkołach w całym kraju. Premier Alberty Danielle Smith odmówiła usunięcia członka klubu, który wziął udział w Marszu Milionów Osób przeciwko indoktrynacji LGBT, dodając, że „współczuje rodzicom”, którzy nie chcą, aby ich dzieci uczyły się w szkole treści o charakterze jednoznacznie seksualnym.

W środę Jason Stephan, członek Zgromadzenia Ustawodawczego (MLA) Zjednoczonej Partii Konserwatywnej (UCP) z okręgu Red Deer South, wziął udział w lokalnym Marszu Miliona Osób w swoim rodzinnym mieście i opowiedział się za prawami rodzicielskimi. „Jesteśmy tu dzisiaj, ponieważ nie podoba nam się, gdy rady szkolne czy rządy wtrącają się pomiędzy nasze dzieci i mają przed nami tajemnice” – powiedział do zgromadzonych Stephan. „Albertańczycy chcą być informowani o tym, czego uczą szkoły” – dodał. Zapytany, dlaczego wziął udział w marszu, Stephan odpowiedział, że wydarzenie to dotyczyło praw rodzicielskich i zaprzeczył, że miało ono na celu nienawiść wobec społeczności LGBT.

Liderka socjalistycznej Nowej Partii Demokratycznej (NDP) w Albercie i była premier Rachel Notley zażądała, aby Smith wyrzuciła Stephana za udział w środowym marszu. Wczoraj biuro Smitha poinformowało w oświadczeniu dla mediów, że Stephan pozostanie w klubie, gdyż korzystał z prawa do wypowiadania się w imieniu wyborców. Zapytana przez reporterów o swoje przemyślenia na temat Marszu Miliona Osób, Smith odpowiedziała, że ​​„współczuje” rodzicom w tej kwestii. „No cóż, to znaczy, współczuję rodzicom, którzy chcą zachować niewinność swoich dzieci tak długo, jak to możliwe” – powiedziała Smith reporterom. „I to jeden z powodów, dla których nasze przepisy Ustawy o szkolnictwie pozwalają rodzicom […] na nauczanie religii i o seksualności w tempie, które sami wybierają”.

„MLA Jason Stephan wypowiadał się w imieniu rodziców i wyborców, korzystając w sposób pokojowy ze swojej wolności słowa” – stwierdziła sekretarz prasowa Danielle Smith po tym, jak opozycja wezwała do wydalenia Stephana z klubu.

Po wydaniu nakazu dla swoich parlamentarzystów, aby nie komentowali publicznie Marszu Milionów przeciwko indoktrynacji LGBT, przywódca Kanadyjskiej Partii Konserwatywnej (CPC) Pierre Poilievre w końcu opowiedział się za prawami rodzicielskimi, krytykując premiera Justina Trudeau za „demonizowanie zaniepokojonych rodziców”, którzy wzięli udział w proteście. „Justin Trudeau zawsze dzieli, aby odwrócić uwagę od wszystkiego, co zepsuł. Tym razem demonizuje zaniepokojonych rodziców” – napisał Poilievre na „X”. Poilievre wyjaśnił, że „rodzice powinni być ostatecznym autorytetem w zakresie wartości i lekcji, których uczy się dzieci”. „Trudeau powinien się sprzeciwić i pozwolić rodzicom wychowywać swoje dzieci” – napisał. Poilievre w swoim prorodzicielskim przesłaniu umieścił zdjęcie środowego wpisu Trudeau na stronie „X”, w którym potępił prorodzicielską stronę marszu, twierdząc, że w Kanadzie „nie ma miejsca” na odrzucenie dogmatu LGBT.

Portal „Life Site News” doniósł, że zgodnie z wewnętrzną notatką polecono parlamentarzystom CPC na szczeblu federalnym zachować milczenie w sprawie Marszu Miliona Osób. Z tego powodu partia spotkała się z dużą krytyką w internecie, a wpis Poilievre’a wydaje się pokazywać, że usłyszał głosy członków swojej partii.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: LifeSiteNews.com, Twitter.com
Źródło: Goniec.net [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.