Ucieczka… z okrętu „dobra zmiana”

Opublikowano: 07.04.2019 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 2068

Spełniliśmy swą rolę w „naprawie” Polski, teraz widzimy swoje nowe zadania w parlamencie europejskim głosi grupa polityków PiS umieszczona na listach wyborczych tej partii w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Lecz lista kandydatów może budzić spore zdziwienie. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie Polska może walczyć o swoje sprawy, tyle, że w tym celu winniśmy wysłać tam osoby o odpowiednich kompetencjach. To nie może być „japoński gabinet z oknem na morze” gdzie doczekują swojej emerytury wysocy urzędnicy danej firmy, co przynieśli firmie duże szkody, których dla zachowani honoru firmy i honoru osoby z tą firmą kojarzonej, nie można ich wysłać na przysłowiową „zieloną trawkę”.

Beata Szydło

To, że osoba ta znajdzie się na liście wyborczej PiS, dla nikogo nie było tajemnicą, bo po zdjęciu jej ze stanowiska premiera, decyzja ta nie wynikała z utraty poparcia w Polsce, nadal Polacy ją lubili, jako przaśną, wiecową „naszą kobitę”. Bo rzeczywiście w tej roli się sprawdza.

Jednak z powodów, iż na łonie Unii poruszała się jak „słoń w składzie porcelany”, słynne „zwycięstwo PiS – na ich możliwości” 27:1, inne wyprawy, gdzie trzeba było ukrywać przed społeczeństwem kompromitację, „uroczyste wyprowadzenie flagi Europy z gabinetu” po przejęciu gabinetu premiera Polski, wielokrotne wypowiedz przeciw unijne, garsonki w kolorze „kurczaczka wielkanocnego” i całkowity brak przygotowania do pracy w strukturach Europy trzeba było ją w trybie awaryjnym zastąpić osobą budzącą zaufanie w Unii, znanym w środowisku bankierskim Mateuszem Morawieckim.

By przechować Beatę Szydło do czasów gdy zasiądzie w fotelach parlamentu jakże nie lubianej przez siebie Unii Europejskiej osadzono ją na stanowisku przewodniczącej Komitetu Społecznego Rady Ministrów, czyli osoby mającej ze strony rządy zająć się sprawami społecznymi. Te zagadnienia Beacie Szydło wyraźnie nie leżały. Widzieliśmy to, gdy w czasie protestu niepełnosprawnych wraz z opiekunami w Sejmie jeździła po jarmarkach, spływała Dunajcem robiąc przaśną, jarmarkową kampanię wyborczą PiS do samorządów. Dziś, by się przypomnieć społeczeństwu przed wyborami do PE działa w sporze ze środowiskami nauczycielskimi. Wyniki? No cóż, na miarę sukcesu 27:1?
Pani Beata Szydło zapewnia iż Parlament Europejski nie jest dla niej emeryturą polityczną, że będzie aktywnie włączała się w życie polityczne w Polsce? Czyżby tak, jak to robiła od momentu, gdy zastąpił ją Mateusz Morawiecki? Uczestnictwem w festynach wyborczych w kolejnych kampaniach?

Anna Elżbieta Zalewska

Twarz reformy/deformy szkolnictwa. Dziś, gdy oczy społeczeństwa zwrócone są na ogromny konflikt w edukacji, gdy szkoły borykają się z ogromnymi problemami wynikającymi z tzw. reformy, w zasadzie przywracającej stan z okresu socjalizmu, pani Zalewska oświadcza iż „Wszystkie reformy się udały, wybieram się do Brukseli w związku z moją drugą pasją… energią odnawialną”.

Biorąc pod uwagę działania rządu PIS, który zawsze był przeciw energii odnawialnej, kładąc w swych programach duży nacisk na energetykę węglową, schlebiając górnikom, których interesy najbardziej pilnuje dzisiejsza Solidarność działająca pod wodzą Piotra Dudy na zasadzie podobnej do PRL-owskich związków zawodowych, wspierających PZPR. (Związek zawodowy z natury jest w kontrze do rządu i z tej pozycji broni praw pracowników, Piotr Duda jak przywódcy związkowców PRL stał się klakierem PiS) Wszystko wykazuje iż pani Zalewska będzie właściwym kandydatem PiS w tym zakresie. Tak jak rozłożyła szkolnictwo, będzie próbowała rozkładać zagadnienia energii odnawialnej w Unii. Choć znając podejście do tych spraw wśród innych państw Europy, będzie to sukces na miarę „sukcesu Beaty Szydło” 27:1.

Panią Zalewską obciąża też afera z oddziałem PCK, kierowanym przez ludzi PiS, z którego ginęły ubrania, który zasilał finansowo kampanię wyborczą PiS, w tym pani Zalewskiej.

Patryk Jaki, miłośnik lokalnych społeczności całej Polski, co wybory innej

„L’home fatale” polityki PiS, młody, energiczny, lecz w swych działaniach przynoszący więcej strat niż korzyści. Człowiek, który był „twarzą” ustawy o IPN, powodującej konflikt z USA i Izraelem, zakończony upokorzeniem prezydenta Dudy w USA, wycieczką urzędników PiS po wytyczne do Izraela… „Patriota” swej rodzinnej ziemi, Opolszczyzny, tam „zasłużył się” m.in. przyłączeniem wbrew woli mieszkańców kilku sołectw do Opola, czym wzbudził duży konflikt. Faktem jest, że dziś z tą częścią Śląska swej politycznej przyszłości nie wiąże.

Przyszłą swą karierę próbował budować jako wielki „patriota warszawski”, lek na wszystkie problemy Warszawy, kibic Legii… Ta kampania wykazała duże zdolności Jakiego w festynowej organizacji kampanii wyborczej i całkowity brak umiejętności organizowania zespołu doradców, choćby słynne pomylenie czeskiej Pragi z Pragą warszawską, czyli mosty nad Wełtawą w Warszawie, greckie śmietniki obrazujące problemy z wywozem śmieci w Warszawie i wiele innych. Warszawiacy tej ściemy nie kupili, wynik wyborów był dla polityków PiS piorunujący. Bo choć nikt nie spodziewał się wygranej Patryka Jakiego, poziom porażki była piorunujący.

Dziś gdy na udowadnianiu, kto w bardziej niesprawiedliwy sposób reprywatyzował kamienice w Warszawie, urzędnicy Lecha Kaczyńskiego, czy też Hanny Gronkiewicz Waltz politycznej korzyści PiS nie zyska, Patryk Jaki zapragnął Brukseli. Tym razem wybrał rejon Świętokrzyski, chce reprezentować interesy mieszkańców tego rejonu, czyżby znał się na nich jak na problemach Warszawy? Czy już zaczął płacić podatki w Kielcach, jak to zrobił tuż przed kampanią samorządową w Warszawie? Spowodowało to wielkie niezadowolenie pani Szydło, bo Patryk Jaki udowodnił i zna się na metodach prowadzenia kampanii wyborczej, jakimi operuje Beata Szydło, czym może odebrać jej głosy.

Joachim Brudziński – największe zdziwienie

Osoba, która dała się poznać w polityce, jako polityk opowiadający dowolne bzdury, dla obrony polityki PiS, stąd na forach uzyskał przydomek „bredziński”, na obecnie piastowanym stanowisku, poza z pewnością negatywnie wpływającą na wizerunek PiS obroną kompromitującego siebie i resort Jarosława Zielińskiego, większych błędów nie popełnił.

Kreowany na jednego z trzech kandydatów na następcę Jarosława Kaczyńskiego nagle udaje się na „emigrację polityczną”, która z pewnością wycofuje go z listy kandydatów na następcę Kaczyńskiego. Jaki jest powód? Utrata wiary w zwycięstwo PiS w następnych wyborach, które z pewnością dałoby mu kolejny raz wysokie stanowisko ministerialne? Nie ma co gdybać, choć pytanie jest zasadne, powinno spowodować zastanowienie się nad tym myślącego wyborcy.

Patrząc na powyższe osoby z listy wyborczej PiS, rodzi się pytanie czy nie jest to ucieczka przed grożącą odpowiedzialnością za popełnione czyny polityczne? Nad Beatą Szydło grozi odpowiedzialność, za nie drukowanie wyroków TK, o karną odpowiedzialność za reformę/deformę szkolnictwa dla Anny Zalewskiej domaga się część środowisk nauczycielskich. Oddanie pola w walce o schedę po Jarosławie Kaczyńskim, może wskazywać iż w PiS upada wiara w zwycięstwo w wyborach parlamentarnych na poziomie pozwalającym tej partii na utworzenie rządu na kolejne cztery lata, zaś kadencja w parlamencie UE, zapewni dostatnie życie emeryta politycznego, po życia tego kres. A jak wskazuje osoba Zbigniewa Ziobro, nie eliminuje możliwości powrotu do aktywnej polityki.

Autorstwo: Zawisza Niebieski
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. smerf 07.04.2019 23:37

  Jasne. Brzydkich facjat trzeba się niezwłocznie pozbyć!
  Te baby są przecież zaprzeczeniem kobiecości (a ponoć Polki są najpiękniejsze na świecie).
  Bredzę? No sami popatrzcie: Szydło (ksywa małżowina uszna), Zalewska (ksywy: wysokie czółko, postrach dziatwy szkolnej), Kempa (ksywy: córa Tadka, kałasznikow), Mazurek (kolesiowski lord Vader), Rachwalska (wieszak w szmateksie) to zaprzeczenia kobiecości.
  Lecz ich fizjonomia to pikuś przy antyunijnych prowokacjach.
  Co, myślą, że będą rozwalać naszą europejską ojczyznę od wewnątrz wzorem korwina-pepeszy-mikkego śpiąc ostentacyjnie w fotelach w czasie sesji brukselskich?
  Niedoczekanie wasze!

 2. Husar 08.04.2019 09:07

  O jej. Uważam, że takie artykuły powinny być uzupełniane z dopisem, że v kolumny z po są w cale nie lepsze. Dlaczego? Dlatego, że lemingi zaczną głosować na koalicję antypolską.
  Wg kolegi z komentarza wynika, że Szydło be, ale Kopacz supermodelka.
  Jaki gamoń, za to Trzaskowski tuza inteligencji i władca-zbawiciel, drugi Piłsudski.
  Kim są Warszawiacy skoro wybierają sobie na prezydenta takiego talenta jak Trzaskowski ?
  Czy te wybory to w ogóle są prawdziwe, czy tylko wyniki nam ogłaszają ?
  Jak można pisać o odpowiedzialności PiS, a o odpowiedzialności PO za ich wyczyny – już wszyscy zapomnieli ?
  To Szydło nie może iść do parlamentu UE, ale za to Cimoszewicze , Schetyny, Tuski, Lewadowski oni już mogą tam iść … Oni za to będą godnie reprezentować polska rację stanu…
  Chyba ludziom UE myśli się z gmachem samego Boga. Jak już tam się jest to trzeba siedzieć cicho i się nie wychylać bo Niemcy, Francuzi, Żydzi wiedzą lepiej.
  Z UE to trzeba prowadzić politykę z pozycji siły, siły mentalnej przede wszystkim.
  Idealnym przykładem jest reforma sądownictwa, Pis na kolanach spełnia wymogi, a oni dalej swoje. Trzeba robić własne reformy i nie oglądać się na UE i podstawionych tam polityków.

 3. Zawisza Niebieski 08.04.2019 09:54

  @ Smerf
  Ostatecznie, gdy człowiek młody i piękny, to ma prawo do pewnej dozy głupoty, jednak gdy staje się stary i brzyfki, ozdobą jego winna być mądrość. Powyżej opisane osoby z pewnością mądrością nie grzeszą. Kiedyś mówiono o takim ogłoszeniu, brzydką, starą ale kompetentną księgową zatrudnię. A tu co?
  Osoba która całkowicie skompromitowała się w kontaktach międzynarodowych, jako pierwszy krok ostentacyjnie wyprowadziła flagę unii z gabinetu premiera, osoba, która spowodowała ogromny zament w szkolnictwie, twierdzi, że teraz to będzie się znała na energetyce odnawialnej, nasz miłośnik wszystkich miast i wsi, byle tylko stołek zaproponowali. Parada miernot.

 4. Zawisza Niebieski 08.04.2019 09:58

  @Husar
  Prawda, że nie mamy elit, gdy ktoś coś potrafi, ten sprawdza się w swojej branży, pozostają miernoty tworzące PO-PiS. Lizusowstwo i wazelina za cnotę im służy.

 5. MasaKalambura 08.04.2019 12:25

  A popatrzmy jakie gwiazdy opuszczają szalupę tonącego PO?
  https://www.wprost.pl/wybory-2019/10199309/listy-koalicji-europejskiej-w-wyborach-do-pe-kto-znajdzie-sie-na-jedynkach.html
  To dopiero zbieranina. Ciekawe czy ci tez jak powioedzą że nie będą na ACTA2 głosować to zagłosują, a jak obiecają coś innego to jak zwykle na odwrot zrobią. Taka to ich realpolitik

 6. lcoyote 08.04.2019 18:31

  Szczera prawda

 7. lcoyote 08.04.2019 18:44

  @Husar
  piszesz ” Z UE to trzeba prowadzić politykę z pozycji siły, siły mentalnej przede wszystkim.
  Idealnym przykładem jest reforma sądownictwa, Pis na kolanach spełnia wymogi, a oni dalej swoje. Trzeba robić własne reformy i nie oglądać się na UE i podstawionych tam polityków.”
  Z pozycji “JAKIEJ SIŁY?’ siły lizania d**y Stanom Ameryki. Reformy powinno się robić, ale takie które są demokratyczne, a nie które wprowadzają “zamordyzm” i wręcz ograniczają demokrację. Polska weszła do UE i dotacje dostaje, to powinna respektować wymagania EU.
  Tutaj link (niestety podstępny film tylko we Francji )
  https://www.publicsenat.fr/emission/documentaires/make-poland-great-again-135832
  gdzie widać UZALEŻNIENIE obecnej władzy od wpływów “ojca dyrektora”

 8. piosk2 10.04.2019 08:47

  Wybory do PE już wkrótce a w sondażach wciąż występuje Wolność, a nie koalicja którą utworzyli.

 9. smerf 01.05.2019 21:55

  Zawisza Niebieski

  Dzięki za komentarz, a właściwie, za uzupełnienie mojego wpisu.

  P.S.
  Cieszy mnie, że na tym portalu są tacy mądrzy i uskuteczniający dobrą robotę ludzie, właśnie tacy jak Ty.
  Wielki szacun!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.