Uchodźcy jeżdżący na wakacje do ojczyzny mogą stracić zezwolenia na pobyt

Opublikowano: 16.12.2022 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1734

Migranci w Szwecji, którzy regularnie wracają na wakacje do swoich krajów, mogą mieć cofnięte pozwolenia na pobyt, ogłosiła minister migracji tego kraju, Maria Malmer Stenergard, na konferencji prasowej w czwartek.

Niedawno wybrany szwedzki rząd kierowany przez partię Umiarkowaną zlecił Szwedzkiej Agencji Migracyjnej zajęcie się migrantami, którzy nadużywają gościnności kraju przyjmującego, wzywając agencję do przyjęcia twardszego stanowiska w kwestii cofania pozwoleń na pobyt i pracę. „Jeśli wracasz jako turysta, wskazuje to, że nie potrzebujesz ochrony, którą podałeś we wniosku” – powiedziała dziennikarzom Stenergard.

Wezwała do wdrożenia dalszych środków, aby zapewnić, że szwedzki system imigracyjny nie będzie dłużej wykorzystywany. „System regulowanej imigracji nie może być nadużywany. Dlatego przydzielamy Szwedzkiej Agencji Migracyjnej (to) zadanie” – powiedziała.

Konferencja prasowa odbyła się po niedawnym raporcie opublikowanym przez Szwedzką Agencję Migracyjną, który nakreślił niedociągnięcia związane z cofaniem pozwoleń na pobyt i pracę; ujawnił on również, że istnieją silne przesłanki świadczące o szerokich nadużyciach w zakresie pozwoleń na pobyt, szczególnie wśród osób studiujących na wyższych uczelniach, twierdził zastępca lidera wpływowych Szwedzkich Demokratów, Henrik Vinge.

„Ważne jest, aby pozwolenia na pobyt i pracę były cofane, gdy są ku temu powody. Szwedzka Agencja Migracyjna musi m.in. rozwinąć swoje procesy obsługi i stworzyć jasny podział odpowiedzialności za prace związane z odwoływaniem” – powiedział Vinge.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: rmx.news
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.