Ubezpieczyciel elektryka nie wypłaci odszkodowania

Opublikowano: 01.07.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3412

Pożary samochodów elektrycznych to coraz poważniejszy problem. Przekonała się o tym pani Kamila z Gdańska. Jej elektryk spłonął doszczętnie. Nie dość, że nie może otrzymać odszkodowania od ubezpieczyciela, to jeszcze musi zwrócić państwu dotację w wysokości 22 tysięcy złotych.

Samochody elektryczne od jakiegoś czasu są nam wciskane przez polityków. Władza i usłużni jej eksperci wychwalają te pojazdy jako „ekologiczne”. To ma być rzekomo przyszłość motoryzacji.

Ludzie najwyraźniej nie są do nich przekonani, także ze względów finansowych, więc władza proponuje różnego rodzaju dopłaty, byleby elektryka kupić. I właśnie na dotację pokusiła się pani Kamila. Niestety, tej decyzji nie będzie dobrze wspominać.

Pani Kamila dostała dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 22 tysięcy złotych. Kupiła więc samochód elektryczny, ale zbyt długo się nim nie nacieszyła.

Pewnego dnia usłyszała potężny huk w garażu. Jej elektryk, choć w tamtym momencie nie był podłączony do ładowania, nagle zaczął płonąć. Z samochodu został wrak. Szczęście w nieszczęściu, że ogień nie zajął części mieszkalnej.

To był jednak dopiero początek problemów pani Kamili. Ubezpieczyciel nie chce wypłacić odszkodowania. Twierdzi, że przyczyną pożaru była wada fabryczna instalacji elektrycznej i odesłał właścicielkę do producenta.

Jakby tego było mało, do pani Kamili odezwało się państwo polskie z nakazem zwrotu 22 tys. zł dotacji. W ustawie o elektromobilności zapisano bowiem punkt, w którym Bank Ochrony Środowiska może wystąpić o zwrot, gdy samochód został zniszczony na skutek siły wyższej.

Pani Kamila, przynajmniej na razie, wyleczyła się z bycia „eko”. Straciła mnóstwo pieniędzy i jeździ teraz 15-letnim samochodem z silnikiem spalinowym.

Autorstwo: KM
Na podstawie: „Uwaga! TVN”
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

  1. LichoNiespi 01.07.2023 12:56

    No yo teraz wiecie czemu wojska nieboesko-zolte przegrali ofensywe w czrwcu tego roku…gdyz dostarczono im elektryczne czolgi i pojazdy…

  2. replikant3d 01.07.2023 18:55

    Czyli babka dała się ,,oszukać,, państwu. Nie dość że zawinił producent, to rząd bezprawnie zarządał ,,zwrotu,, dotacji. Majstersztyk. Ale ludziska powoli otwierają oczy. Cała ta ,,elktrościema,, powoli zaczyna się ,,sypać,,..

  3. ARTUR 02.07.2023 02:36

    W przypadku dotacji rząd jest także współwłaścicielem samochodu więc ” z urzędu ” powinien się zwrócić do producenta o zwrot całej kwoty za samochód i zakazać sprowadzania tej marki do naszego kraju aż nie zostanie wyjaśniona kwestia bezpieczeństwa użytkowania . Rząd ma obowiązek czasowo cofnąć homologację samochodu jako niesprawnego technicznie .

  4. Drnisrozrabiaka 02.07.2023 03:05

    Artykuł “nczasu”, szukają sensacji albo wykreowany artykuł w aplikacji z pomocą AI.
    Może autko się zjarało, i miało się zjarać, wszystko się da. Nawet żeby pralka przestała działać 1 dzień po gwarancji….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.