Ubezpieczenie zdrowotne dla każdego?

Opublikowano: 19.04.2021 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2345

ZUS zapowiada dostępność ubezpieczenia zdrowotnego także dla osób bez pracy czy emerytury. To jednak kolejna taka zapowiedź – czy tym razem obietnica zostanie spełniona?

W Ministerstwie Rozwoju przygotowywana jest reforma, w myśl której prawo do ubezpieczenia zdrowotnego będzie miała każda osoba bez pracy czy emerytury – informuje „Rzeczpospolita”.

Jak pisze portal Tokfm.pl, rejestr bezrobotnych ma być tylko dla poszukujących zatrudnienia, a nie ubezpieczenia zdrowotnego. To rewolucja w podejściu do ubezpieczenia – do tej pory ubezpieczać mogły się osoby pracujące (i to nie na wszystkich rodzajach umów), będące członkami rodzin zatrudnionych (nie wszystkimi – nie można było ubezpieczyć np. siostry, lecz dziecko lub małżonka), emeryci lub zarejestrowani w urzędzie pracy. Inni obywatele po prostu nie mogli chodzić do lekarza.

Po przyjęciu nowej ustawy dopisać do ubezpieczenia będzie się można cyfrowo lub za pomocą papierowego wniosku składanego w urzędzie.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.