Tytan najlepszym miejscem dla ludzkiej kolonizacji?

Opublikowano: 15.07.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 290

Według nowych badań, księżyc Saturna – Tytan – drugi największy naturalny satelita w Układzie Słonecznym, większy niż planeta zwana Merkurym, może być idealnym miejscem do kolonizacji dla ludzi. Według wyliczeń księżyc ten jest w stanie pomieścić kolonię licząca nawet około 300 milionów ludzi.

Kiedy patrzymy na nasz Układ Słoneczny i myślimy o najlepszym miejscu, które moglibyśmy skolonizować, wiele osób skłania się ku Marsowi. Jednak, pomimo tego, że jest to planeta, która jest relatywnie blisko i na którą z pewnością polecimy już w najbliższych latach, naukowcy uważają, że księżyc Saturna, Tytan, posiada lepsze warunki. Ich zdaniem mogło na nim żyć nawet 300 milionów ludzi.

Tytan ma średnicę ponad 5 tys. kilometrów i jest drugim największym księżycem w Układzie Słonecznym. Satelita ten jest uważany za odpowiednie miejsce do życia, ponieważ posiada powłokę, która chroni go przed szkodliwym promieniowaniem kosmicznym. Naukowcy twierdzą, że Tytan może pomóc ludzkości skolonizować Układ Słoneczny. Pierwsi ludzie na tym księżycu mogliby wykorzystać jego radioaktywność, aby uruchomić elektrownie atomowe. Na Tytanie pojawiają się również silne wiatry, które mogłyby służyć jako źródło energii.

Kolejnym sposobem byłoby użycie paneli słonecznych. Jeśli przekształcić 10% powierzchni Tytana w ogromną elektrownię słoneczną, prawdopodobnie pokryłaby ona całe zapotrzebowanie na energię elektryczną dla 300 milionów ludzi. Tytan posiada rzeki, morza, a nawet wodospady podobne do tych Ziemskich, jednak nie jest woda, a ciekły metan. Związek ten w razie potrzeby mógłby służyć jako paliwo.

W rozmowie z czasopismem „New Scientist”, naukowiec Johns Hopkins z Uniwersytetu w Maryland powiedział: „Sądzę, że w dłuższej perspektywie, Tytan, zaraz po Marsie, jest jednym z najważniejszych miejsc dla kolonizacji kosmosu.”

Naukowcy uważają również, że skład chemiczny atmosfery na Tytanie jest bardzo podobny do tego, który występował na Ziemi miliardy lat temu. Eksperci są optymistycznie nastawieni do tego pomysłu, jednak jest to tylko model teoretyczny. Być może w przyszłości uda się skolonizować największy księżyc Saturna.

Autorstwo: B
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
maciek
Użytkownik

tytaniczna praca dla koloni karnej

replikant3d
Użytkownik

Idealna kolonia karna na tym księżycu. dla najgroźniejszych przestępców…ZERO możliwości ucieczki…

maciek
Użytkownik

Przewiozą tam różnych bandytów ze starego świata no i będziemy mieli potem nowoczesną planetę. Takie drugie USA. 300mln ludzi – nawet liczba się zgadza.

piosk2
Użytkownik
piosk2

Muszę skrytykować. Mam nadzieję, że to tylko skróty myślowe, a nie poziom gimnazjum.
np. “wykorzystać radioaktywność, aby uruchomić elektrownie atomowe” – wtf ?
“rzeki i wodospady metanu – można użyć jako paliwo” – gdyby to było takie proste to czy to nadal by było metan? nie spaliłby się sam? a może brakuje tam utleniacza?

“uważają również, że skład chemiczny atmosfery na Tytanie jest bardzo podobny do tego, który występował na Ziemi miliardy lat temu” – chciałbym przypomnieć gimbazie, że kilka miliardów lat temu najprawdopodobniej nie było ludzi na ziemi – więc to nie wielkie pocieszenie dla kolonistów.

Na koniec dodam, że dystans do Saturna vs dystans do Marsa to jak porównać mrówkę do słonia.
Czy ktoś wie ile obiektów udało nam się wysłać do Saturna lub dalej i jaka była łączna suma ich mas?
porównajcie to z ilością masy jaką będzie potrzeba wysłać aby skolonizować ten glob :).
PS. Wciąż nie wiemy czy podróż poza przestrzeń wewnątrze ziemskiej magnetosfery będzie możliwa dla żywych organizmów. Chyba, że wiecie o jakichś podróżach żywych organizmów (ludzkich) poza orbitę ziemską ? (księżyc też jest na orbicie ziemskiej)

maciek
Użytkownik

@piosk2

ile może być tych problemów z podróżą poza orbitą?