Tysiące zabitych w walkach o Górski Karabach

Opublikowano: 03.10.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1778

Straty azerbejdżańskiej armii w trakcie walk przekroczyły już trzy tysiące osób, poinformował na Facebooku rzecznik prezydenta nieuznawanej Republiki Górskiego Karabachu Vahram Poghosyan, powołując się na dane wywiadowcze. Według niego większość ciał ofiar znajduje się w strefie neutralnej i „nie robi się nic, aby je wywieźć”.

Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu zapowiadało już wcześniej, że armeńskie jednostki również ponoszą duże straty w Górskim Karabachu.

Wcześniej współprzewodniczący Mińskiej Grupy OBWE wezwali strony konfliktu do natychmiastowego ogłoszenia rozejmu humanitarnego w celu wywiezienia ciał.

Sytuacja w nieuznawanej republice Górskiego Karabachu nasiliła się w ubiegłym tygodniu. Baku i Erywań obwinili się nawzajem o eskalację konfliktu. W Armenii wprowadzono stan wojenny i powszechną mobilizację. Mężczyźni w wieku od 18 do 55 lat mają zakaz opuszczania kraju. W Azerbejdżanie ogłoszono godzinę policyjną i przeprowadzono częściową mobilizację.

Prezydenci Rosji, Stanów Zjednoczonych i Francji, współprzewodniczących Mińskiej Grupy OBWE ds. Karabachu, wezwali w czwartek poróżnione strony do zakończenia działań wojennych, rozpoczęcia negocjacji bez warunków wstępnych, potępili eskalację, a także złożyli kondolencje bliskim zabitych w konflikcie.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. ARTUR 04.10.2020 02:44

    Co ich zabiło , można zapytać https://www.youtube.com/watch?v=oAMJSCx32CY

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.