Tysiące protestujących w całej Wielkiej Brytanii

Opublikowano: 01.09.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 162

W całej Wielkiej Brytanii odbywają się demonstracje przeciwko decyzji Borisa Johnsona o zawieszeniu obrad parlamentu w okresie poprzedzającym Brexit. Tysiące osób wyszło na ulice miast, protesty odbywają się między innymi w Londynie, w Manchesterze, Leeds, Yorku i w Belfaście.

W Londynie budynki rządowe zostały otoczone przez demonstrantów, którzy śpiewali „Boris Johnson, wstydź się”. Pod Westminster przybyła także niewielka grupa kontrprotestujących, chcących okazać wsparcie dla premiera.

Protesty odbywają się w ponad 30 miastach w Wielkiej Brytanii, w tym w Edynburgu, Belfaście, Cambridge, Exeter, Nottingham, Liverpoolu, Manchesterze i w Birmingham, są wyrazem złości Brytyjczyków na decyzję premiera. Demonstrują głównie antybexitowcy, ale też osoby, które popierają wyjście UK z Unii tyle że z umową.

W Oxfordzie tłumy trzymające sztandary zebrały się przed Balliol College, gdzie studiował Johnson. Demonstracja odbyła się pod hasłem „Zatrzymać pucz”.

W Londynie do zgromadzonych, przemawiali członkowie gabinetu cieni Partii Pracy, John McDonnell i Diane Abbott. „Boris Johnson, tu nie chodzi o konfrontację Parlament kontra ludzie, tu chodzi o ciebie kontra ludzie” – powiedział McDonnell.

Przemawiając ze sceny w pobliżu Downing Street, Abbott grzmiała: „Nie możemy pozwolić Borisowi Johnsonowi zamknąć Parlamentu i odebrać prawa głosu zwykłym Brytyjczykom”.
Dziennikarz i działacz Owen Jones, który pojawił się na proteście w Londynie, powiedział: „Tu chodzi o obronę demokracji. Mamy premiera, którego nie wybrał naród, a który zamyka usta legalnie wybranym przedstawicielom brytyjskich obywateli” – powiedział BBC. „Myślę, że ludzie, powinni dziś wyjść na ulice, bo chyba nikt nie głosował na Brexit bez porozumienia” – dodał.

Kanclerz Sajid Javid, broni decyzji premiera: „O tej porze roku Parlament zwykle miał przerwę. Jest to całkowicie poprawne i właściwe działanie premiera”.

Autorstwo: SDG
Źródło: Cooltura24.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o