Tysiące pozwów przeciw Monsanto za rakotwórczy glifosat

Opublikowano: 05.04.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1139

Notuje się tysiące spraw sądowych przeciwko Monsanto z tytułu obrażeń ciała i śmierci.

Wysłuchano w sądzie analizy naukowej, opisującej rakotwórczość Roundup. Wylewają się opinie ekspertów, dotyczących toksyczności glifosatu zawartego w Roundup. Pierwsza rozprawa w sporze Roundup, została wyznaczona na 18 czerwca 2018 r. w Sądzie Najwyższym dla okręgu San Francisco.

Kto oskarża Monsanto? Setki rodzin zajmujących się rolnictwem, oskarża Monsanto o śmierć swoich bliskich. Uważają, że chemiczny związek glifosat, znajdujący się w Roundup, wywołał u nieżyjących osób nowotwór układu chłonnego, chłoniak. Ponad 365 spraw sądowych czeka na rozpatrzenie przez Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych w San Francisco. Łącznie ponad 3500 spraw czeka na przesłuchanie w sądach stanowych.

Oskarżający twierdzą, że herbicyd Roundup firmy Monsanto, spowodował raka u nieżyjących osób. Sąd zobowiązał się do zajęcia tymi sprawami tylko wtedy, gdy zaistnieją wystarczające dowody na rakotwórczość glifosatu.

W drugim tygodniu marca, sąd poświęcił cały tydzień słuchając naukowej oceny glifosatu, głównego składnika Roundup. Epidemiolodzy, toksykolodzy i biomedyczni analitycy statystyczni, zeznawali przed sądem. Wyrazili opinię i dostarczyli dowody na szkodliwość glifosatu dla ludzi. Sędzia Vince Chhabria przewodniczył sprawie i musi teraz zdecydować, czy rozpocznie procesy przeciwko Monsanto.

Akcja jest bardzo skomplikowana. Wszyscy twierdzą, że Monsanto ukrył ryzyko zachorowania na raka, podczas używania Roundup. Materiały wideo z postępowania sądowego zostały upublicznione i są dostępne na stronie: USCourts.gov.

Kłamliwa propaganda Monsanto, setki reklam sprawiły, że społeczeństwo było przekonane o bezpieczeństwie Roundup. Obecnie, ich szeroko stosowany herbicyd jest w końcu kwestionowany przez ekspertów, rodziny i, co najważniejsze, przez sądy. Największe dowody pochodzą od dr Chadi Nabhan, onkologa z 17-letnią praktyką kliniczną i akademickimi badaniami nad chłoniakami.

Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC) zaklasyfikowała glifosat jako: „prawdopodobny czynnik rakotwórczy”. Dr Nabhan twierdzi, że odkrycia IARC są przekonujące i pacjenci powinni być świadomi tego zagrożenia. Jest to bardzo ważna kwestia dla Monsanto, ponieważ nie ujawniają oni rakotwórczości glifosatu. Prawie jedna trzecia przychodów Monsanto, pochodzi z produktów opartych o glifosat.

Jeśli megakorporacja zostanie uznana za winną, rolnictwo zostanie zrewolucjonizowane na całym świecie, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, w których genetycznie modyfikowane nasiona Monsanto są wszechobecne.

Należy uważać, aby polscy rolnicy nie stosowali żadnych produktów Monsanto. Zwarty w nich glifosat to trucizna, czynnik rakotwórczy dla ludzi.

Jeśli Monsanto zostanie uznany za niewinnego w obliczu rosnących dowodów, to śmiertelność osób na nowotwory drastycznie wzrośnie. Glifosat będzie stosowany nie tylko w tradycyjnych uprawach, ale również w uprawach ekologicznej żywności.

Autorstwo: Lance D Johnson
Tłumaczenie: Kasia Brzoza
Źródło oryginalne: NaturalNews.com
Źródło polskie: OnaLubi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. tojazenn 05.04.2018 17:02
  2. beth 06.04.2018 12:23

    myślę iż warto się przebudzić i podać dalej;

    https://vimeo.com/7960319

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.