Tysiące nagrań wideokonferencji wyciekło do sieci

Opublikowano: 05.04.2020 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1106

Kilka tysięcy nagrań z połączeniami wideo w serwisie „Zoom”, którego popularność wzrosła z powodu epidemii koronawirusa, wyciekło do sieci – poinformowała gazeta „The Washington Post”.

Firma Zoom Video Communications, świadcząca tę usługę, została założona w 2011 roku. W marcu z aplikacji korzystało 200 mln osób, czyli zanotowano 20-krotny wzrost w porównaniu z grudniem 2019 roku.

Z informacji gazety wynika, że do sieci wyciekły m.in. konferencje wideo ze spotkań biznesowych, zajęcia lekcyjne i prywatne rozmowy. Wiele materiałów zawiera nazwiska, numery telefonów i inne dane osobowe. Nagrania połączeń wideo zamieszczono na „YouTube” i „Vimeo”.

Pod koniec marca agencja Bloomberg poinformowała o pozwie przeciwko Zoom z powodu rzekomego ujawnienia poufnych informacji użytkownika. W pozwie wniesionym przez osobę prywatną do sądu w kalifornijskim mieście San Jose podkreślono, że Zoom gromadzi informacje o użytkowniku bez wcześniejszego powiadomienia w trakcie instalacji lub otwierania aplikacji, a następnie przekazuje je stronie trzeciej, w tym Facebookowi.

Akcje Zoom w tym roku wzrosły ponad dwukrotnie, ponieważ inwestorzy są przekonani, że firma stanie się jedną z niewielu organizacji, które osiągną ogromne zyski z powodu epidemii koronawirusa. Usługa szybko zyskuje na popularności, ponieważ pozwala ludziom pracować lub uczyć się z domu w formie wideokonferencji, a także komunikować się z bliskimi podczas pandemii.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ