Tysiące ludzi w Wielkiej Brytanii wpadło w pułapkę kredytową

Opublikowano: 23.05.2018 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 336

Brytyjczycy wpadają w “pułapkę kredytową”, ponieważ z zaciągniętych kredytów hipotecznych spłacają tylko odsetki. W tym roku dla prawie 85 tys. kredytów przypada data spłaty. Tym samym tysiące klientów stanęło przed dużym problemem.

Kredyty, które wielu Brytyjczyków zaciągnęło nazywane są “interest only” i polegają one na założeniu, że klient spłaca co miesiąc tylko odsetki. Kwota kredytu więc nie zmniejsza się wraz z upływem czasu więc wraz z końcem umowy kredytowej klient powinien oddać całą kwotę pożyczki albo oddać zakupioną nieruchomość. Mechanizm był bardzo optymistyczny, ponieważ zakładał, że klient sam będzie gromadził środki na spłatę całości pożyczonej kwoty.

Okazuje się jednak, że obecnie mija termin spłaty 85 tys. osób. Brytyjski “The Guardian” podał, że co dziewiąty kredytobiorca ma ponad 65 lat. A to oznacza, że nie mają oni możliwość wydłużenia planu spłaty. Taki plan proponują banki swoim klientom, którzy zaciągnęli kredyt typu “interest only”. Osoby starsze mają teraz wielki problem, ponieważ nie mają możliwości wydłużenia planu, a także nie stać ich na przejście na typowy kredyt hipoteczny – kapitałowo-odsetkowy. Nie mają też zgromadzonych środków na oddanie całej kwoty pożyczki więc wiele z tych osób musi poważnie rozważyć sprzedaż nieruchomości.

Często okazuje się, że osoby te po sprzedaży dotychczas posiadanej nieruchomości nie będą mogły pozwolić sobie na kupno nowej. FCA twierdzi, że w Wielkiej Brytanii w “pułapce kredytowej” jest 150 tys. osób. Jednak to nie tylko posiadacze kredytów “interest only” mają ten problem. Klienci, którzy po zmianie przepisów, które zaostrzyły kryteria finansowania nie są w stanie pozyskać źródeł zewnętrznych nie sięgając do własnej kieszeni. W praktyce oznacza to, że nie stać ich na kredyty na nowych zasadach więc muszą ciągle tkwić z kredytami na starych zasadach. A te w większości przypadków są na gorszych warunkach.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o