Tysiąc ciężarówek oczekuje wjazdu do Białorusi

Opublikowano: 03.04.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1747

Poniższy materiał wideo z 21 marca przedstawia proukraiński protest w Kukurykach przeciwko transportowi towarów z Polski przez Białoruś do Rosji.

Tymczasem ze względu na kryzys imigracyjny na granicy z Białorusią po polskiej stronie zamknięto przejście graniczne w Kuźnicy. To spowodowało wzrost kolejek na dwóch pozostałych przejściach w Koroszczynie i Bobrownikach. Ponad 1,3 tys. ciężarówek oczekuje na wjazd na Białoruś.

„Około 1,3 tys. ciężarówek stoi w kolejce do towarowego przejścia granicznego z Białorusią w Koroszczynie. Czas oczekiwania na wyjazd z Polski wynosi ok. 43 godzin” – poinformował rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś.

Deruś podał, że w ciągu nocnej zmiany funkcjonariusze na wyjeździe z Polski na Białoruś odprawili 200 pojazdów ciężarowych. Na wjeździe z Białorusi do Polski odprawiono 270 tirów. „Według danych strony białoruskiej na wjazd do Polski oczekuje ok. 350 pojazdów, tj. 16 godzin oczekiwania” – przekazał rzecznik.

W związku z kryzysem migracyjnym 9 listopada ub.r. zostało zamknięte do odwołania przejście graniczne w Kuźnicy na Podlasiu. Kierowcy ciężarówek kierowani są na towarowe przejścia graniczne w Koroszczynie lub w Bobrownikach na Podlasiu.

Ruch pojazdów osobowych i autokarów na granicy polsko-białoruskiej w woj. lubelskim odbywa się przez drogowe przejście graniczne w Terespolu.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Źródło: MediaNarodowe.com

10

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.