Tyran Trudeau wciąż cieszy się wysokim poparciem w Kanadzie

Opublikowano: 21.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1102

Nowy sondaż sugeruje, że wielu Kanadyjczyków nadal uważa, że Justin Trudeau jest najlepszą osobą na stanowisku premiera, ale ma tylko niewielką przewagę nad nowym przywódcą konserwatystów Pierre’em Poilievre’em.

Leger opublikował wyniki ankiety internetowej przeprowadzonej w weekend z udziałem około 1500 respondentów. Wyniki sugerują, że popularność liberałów spadła od roku kiedy Trudeau został po raz drugi wybrany, by utworzyć rząd mniejszościowy.

Około 28 procent respondentów oddałoby głos na liberałów, gdyby dziś odbyły się wybory, w porównaniu z prawie 33 procentami, które powiedziały to we wrześniu ubiegłego roku.

Niektórzy z byłych wyborców liberałów przesuwają się w lewo a inni w prawo. Około 34 procent respondentów powiedziało, że odda swój głos na torysów, co stanowi wzrost w stosunku do 26 procent wyborców, którzy w zeszłorocznych wyborach opowiadali się za konserwatystami.

Kolejne 23 proc. respondentów zadeklarowało, że wybierze NDP, co stanowi wzrost z prawie 18 proc. odnotowanych w wyborach.

Trzy procent respondentów opowiedziało się za Partią Zielonych, a kolejne trzy procent wybrałoby Partię Ludową Kanady.

Jednak jeśli chodzi o to, kto byłby najlepszym premierem, dane sugerują, że Trudeau ma przewagę zarówno nad Poilievre, jak i Jagmeetem Singhem z NDP. Trudeau był najlepszym wyborem dla 24 procent respondentów, co oznaczało trzy punkty przewagi nad Poilievre i siedem punktów nad Singhem.

Jeśli chodzi o podziały regionalne, badanie sugeruje, że Poilievre ma najsłabsze poparcie w Quebecu i najsilniejsze w Albercie, w porównaniu z Trudeau, który jest najsilniejszy w Atlantic Canada i najsłabszy w Albercie.

Dane sugerują, że Ontario 34 procent respondentów twierdzi, że wybrałoby partię konserwatywną kierowaną przez Poilievre, w porównaniu z 32 procentami, które wybrałyby liberałów Trudeau.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.