Tylko świnie siedzą w kinie!

Opublikowano: 09.09.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2881

Straż Graniczna atakuje najnowszy film Agnieszki Holland pod tytułem „Zielona granica”. Pogranicznicy twierdzą, iż jest to „antypolski, skandaliczny i propagandowy produkt”.

„Tylko świnie siedzą w kinie” – taki tytuł ma oświadczenie opublikowane przez Straż Graniczną. Jest to nawiązanie do hasła, którego w latach 1940. używała Armia Krajowa, zainspirowana artykułem, który ukazał się 5 marca 1942 roku w „Biuletynie Informacyjnym”, by walczyć z okupacyjną propagandą.

Pogranicznicy piszą, że „nowe dzieło polskiej reżyserki gloryfikuje patologiczne zjawisko nielegalnej migracji na granicy polsko-białoruskiej, a jednocześnie szkaluje polskich żołnierzy i funkcjonariuszy, pełniących ofiarną służbę w ochronie tej granicy”.

Straż Graniczna twierdzi, iż film jest „produktem propagandowym, dokładnie dostrojonym do ideologicznej nuty prezentowanej przez środowiska wrogie polskiej racji stanu”. „Ten film przedstawia państwo polskie, jako niehumanitarną dyktaturę, a polskich żołnierzy i funkcjonariuszy, jako bezduszne psy łańcuchowe opresyjnego reżimu. Jest to działanie nikczemne i jeśli dopuszcza się go polski obywatel, mający pełną świadomość, jak wygląda prawdziwy stan rzeczy, to ściąga na siebie hańbę i najgłębszą pogardę” – czytamy.

Zdaniem pograniczników „migranci, którzy zostali przedstawieni przez Agnieszkę Holland jako zagubieni i sympatyczni, to w rzeczywistości liczna rzesza krzepkich, agresywnych i niecofających się przed niczym intruzów, którzy od ponad dwóch lat szturmują polską granicę”, a „nieliczne przypadki obecności kobiet i dzieci w tym towarzystwie, uważać należy za element taktyki, stosowanej przez organizatorów hybrydowej białoruskiej agresji”.

„Słowa Agnieszki Holland, jakoby obrońcy polskiej granicy mieli przeciwko sobie co najwyżej inżynierów, lekarzy, czy literatów, brzmią jak ponury żart. Niemal codziennie do baz wracają z patroli granicznych nasze radiowozy z powgniataną karoserią i wybitymi szybami” – czytamy.

Autorstwo: SG
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. Dandi1981 09.09.2023 10:48

  Bo nie ma zadnego systemu eliminacji wrogow narodu typu zabranie obywatelstwa osobie dzialajacej wbrew polskiej racji stanu, cala ta targowica z ue , holand, michnik, oraz inni zabrac obywatelstwo i deport , niech zyja w krajach mocodawcow.

 2. sga 09.09.2023 11:18

  zgadzam sie z komentem wyzej
  tylko jak to zrobic

 3. wojtek 09.09.2023 12:42

  Niech pokaże jakie ma jaja i nagra film jak wygląda granicą między Izraelem i Palestyna. Jeśli jeszcze je ma to powinni jej zabrać polskie obywatelstwo

 4. emigrant001 09.09.2023 14:54

  żydzi to nie Polacy, tylko jak się ich pozbyć?
  popieram i szanuje straż graniczną, bo dbają o nasze bezpieczeństwo, czego holland na pewno nie potrafi.

 5. JedynaDroga 09.09.2023 18:20

  https://youtube.com/shorts/O-ebEJjN6Y8?si=dVc1RfjfU2VF8Tp1

  Nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg.

  Daliśmy się podzielić.

 6. Baltazar Bombka 09.09.2023 22:05

  A moim zdaniem film może zrobić sporo dobrego. Jak taki potencjalny nachodzca zobaczy że na tej granicy biją, to nie przyjedzie.

 7. pikpok 10.09.2023 08:36

  A mi się wydaje, że świnie chcą Polaków oczernić za wszelką cenę, by potem móc tym usprawiedliwić swoje występki.

 8. Rozbi 13.09.2023 09:59

  Najlepsze jest to że praktycznie wszystkie opinie na temat tego filmu wypowiadają ludzie którzy nawet go nie widzieli i uważają że nie muszą oglądać. Ignorancja nie zna granic.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.