Tylko kilkudziesięciu chrześcijan wyjechało z Gazy

Opublikowano: 25.12.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1272

Izraelskie władze jak dotąd udzieliły tylko pięćdziesięciu pięciu pozwoleń, dzięki którym palestyńscy chrześcijanie ze Strefy Gazy będą mogli odwiedzić święte miejsca, a także swoje rodziny na Zachodnim Brzegu. Wcześniej po interwencji przywódców Kościołów na Ziemi Świętej syjoniści zapowiadali, że będą udzielać zezwoleń na przejazd zainteresowanym osobom.

https://www.youtube.com/watch?v=zA4V5LjWIiY

Palestyńskie agencje prasowe powołując się na informacje Cerkwi prawosławnej informują, że przepustki pozwalające na podróże do Betlejem, Nazaretu i Wschodniej Jerozolimy zostały wydane tylko 55 osobom. Ogółem o otrzymanie odpowiednich dokumentów miało wnioskować u izraelskich władz około 600 osób, podczas gdy przed rokiem na święta Bożego Narodzenia mogło wyjechać ze Strefy Gazy blisko 700 osób.

Dodatkowo pozwoleń udzielono tylko dzieciom oraz osobom powyżej sześćdziesiątego roku życia. Stało się tak mimo zapewnień przedstawicieli syjonistycznych władz, którzy zapowiadali, że będą wydawać dokumenty wszystkim wyznawcom Chrystusa bez względu na ich wiek. Jedynym ograniczeniem miały być przy tym względy bezpieczeństwa.

W weekend władze Izraela cofnęły wcześniejszą decyzję dotyczącą pozwoleń na wyjazd ze Strefy Gazy, które w tym roku miały nie być wydawane z powodu zagrożenia dla bezpieczeństwa syjonistów. Swoje stanowisko zmieniły one dopiero po interwencji przywódców wspólnot chrześcijańskich na Ziemi Świętej, protestujących przeciwko dyskryminowaniu mieszkańców Strefy Gazy.

Na podstawie: Maannews.com, Middleeastmonitor.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.