Tylko 1/4 Amerykanów ocenia pozytywnie kapitalizm

Opublikowano: 16.06.2020 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 798

Tylko jedna czwarta respondentów w Stanach Zjednoczonych uważa obecny model kapitalizmu za korzystny dla społeczeństwa. Za oceanem nasila się z kolei przekonanie, że nowa polityka gospodarcza powinna uwzględniać podwyżki dla pracowników godzinowych i kontraktowych, nie wspominając o konieczności zapewnienia ubezpieczenia zdrowotnego dla wszystkich pracujących.

Sondaż na temat stosunku Amerykanów do kapitalizmu w dobie koronawirusa przeprowadziła firma Harris Poll and Just Capital, należąca do miliardera Paula Tudora Jonesa. Z badań przeprowadzonych na grupie badawczej około tysiąca osób wynika więc, że zaledwie 25 proc. ankietowanych uważa obecną formę wolnego rynku za korzystną dla całego społeczeństwa.

Blisko 70% ankietowanych twierdzi z kolei, że przedsiębiorstwa powinny oferować 14-dniowe płatne zwolnienie chorobowe dla wszystkich pracowników, w tym również godzinowych i kontraktowych, zamiast wysyłać ich na przedłużone urlopy. Dla 67 proc. respondentów system ekonomiczny powinien zmierzać do podwyższania stawek dla „pracowników kluczowych firm”, zamiast wracać do minimalnych stawek sprzed pandemii.

Raport Harris Poll and Just Capital podsumowuje, że mieszkańcy USA oczekują, iż przedsiębiorcy wezmą na siebie więcej socjalnych obowiązków w postaci ubezpieczeń zdrowotnych, płatnych urlopów chorobowych, płatnych urlopów zdrowotnych, podwyżki płac czy większej elastyczności w zakresie pracy zdalnej.

Na podstawie: BusinessInsider.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 16.06.2020 18:05

    Dziwne. Socjalizm i kapitalizm to tak jak dwie ręce złodzieja. Niby różne, ale obie kradną. Czego nie uda się kapitalistom, to zrobią socjaliści, aby i tak najbogatsi byli jeszce bardziej bogaci.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.