Tworzą jadalne rośliny ze szczepionkami mRNA

Opublikowano: 22.09.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 4256

Zespół naukowców pracuje nad sposobem przekształcenia zielonej sałaty w najnowocześniejszy system dostarczania szczepionek przeciw COVID-19. Tak naprawdę.

Narodowa Fundacja Nauki przyznała grant w wysokości 500 000 USD naukowcom z UC-San Diego i Carnegie Mellon University, aby skutecznie wprowadzili DNA zawierające szczepionki mRNA do komórek roślinnych, gdzie będą się replikować i będą zbierane jako „jadalne szczepionki”.

„Idealnie pojedyncza roślina wytworzyłaby wystarczającą ilość mRNA, aby zaszczepić jedną osobę” – poinformował w komunikacie uniwersyteckim Juan Pablo Giraldo, profesor nadzwyczajny na Wydziale Botaniki i Nauk Roślinnych UCR. „Testujemy to podejście ze szpinakiem i sałatą i mamy długoterminowe cele, aby ludzie uprawiali je we własnych ogrodach. A rolnicy mogli ostatecznie uprawiać całe pola” – dodał Giraldo.

Giraldo wyjaśnił, że jego zespół wykorzystuje nanotechnologię do manipulowania małymi organami wewnątrz komórek roślinnych, zwanych chloroplastami – które pomagają przekształcać światło słoneczne w energię – w celu inkubacji molekuł produktu szczepionki mRNA. „Są to małe, zasilane energią słoneczną fabryki, które produkują cukier i inne cząsteczki, które pozwalają roślinie rosnąć” powiedział Giraldo. „Są także niewykorzystanym źródłem wytwarzania pożądanych molekuł”.

„Jednym z powodów, dla których zacząłem pracować w nanotechnologii, było to, że mogłem zastosować ją w roślinach i tworzyć nowe rozwiązania technologiczne. Nie tylko do żywności, ale także do produktów o wysokiej wartości, takich jak farmaceutyki” dodał Giraldo.

Profesor Nicole Steinmetz z UC-San Diego powiedziała, że ​​nanotechnologia „przeprojektuje” wirusy roślinne, aby stworzyć nowy produkt terapii genowej. „Naszym pomysłem jest ponowne wykorzystanie naturalnie występujących nanocząstek, a mianowicie wirusów roślinnych, do dostarczania genów roślinom” powiedział Steinmetz. „Niektóre prace inżynieryjne zajmują się tym, aby nanocząstki trafiły do ​​chloroplastów, a także aby nie były zakaźne dla roślin”.

Autorstwo: Jamie White
Na podstawie: Studyfinds.org
Źródło oryginalne: InfoWars.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Murphy 22.09.2021 14:16

    Czy tych ludzi już całkiem pogięło?

  2. robcioRR 23.09.2021 09:52

    Bawia sie w Boga i to sie zle skonczy…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.