„Twitter” zawiesił rekordową liczbę kont za poglądy covidowe

Opublikowano: 29.07.2022 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1131

„Twitter” zawiesił rekordową liczbę 4466 kont za naruszenie zasad „dezinformacji na temat COVID-19″ w pierwszej połowie 2022 r. – wynika z najnowszych statystyk zawartych w raporcie. Stanowi to wzrost o ponad 70% w stosunku do poprzedniego rekordu, gdy zawieszono 2614 kont za naruszenie tych zasad w drugiej połowie 2021 r.

Raport ujawnił również, że „Twitter” usunął 13 803 treści i zakwestionował (zmusił właściciela konta do zweryfikowania konta za pomocą adresu e-mail lub numeru telefonu) 7025 kont za tego typu naruszenie w drugiej połowie 2021 r.

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych aspektów zasad dotyczących „dezinformacji o COVID-19” na „Twitterze” jest to, że użytkownicy, którzy wielokrotnie stwierdzą, że osoby, które przyjęły zastrzyki mogą rozprzestrzeniać COVID-19, mogą zostać zablokowani na platformie.

Kiedy „Twitter” wprowadził tę zasadę, nawet CDC (agencja rządowa wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej USA) przyznała, że „zaszczepione osoby mogą zostać zarażone i mają potencjał do rozprzestrzeniania wirusa na innych”. Niedawno dr Deborah Birx oznajmiła podczas zeznań w Kongresie, że twierdzenie rządu USA, że „zaszczepieni nie mogą rozprzestrzeniać wirusa”, było oparte na nadziei.

Inne twierdzenia, które są zakazane na mocy zasad „Twittera”, obejmują „roszczenia sprzeczne z organami służby zdrowia”. Serwis uważa niektóre wpisy za „błędnie przedstawiające badania lub ustalenia statystyczne dotyczące ciężkości choroby, częstości występowania wirusa lub skuteczności powszechnie akceptowanych środków zapobiegawczych, leczenia lub szczepionek”. Platforma zwraca także uwagę na twierdzenia, że zastrzyki są częścią działań prowadzących do „globalnego nadzoru”.

„Twitter” nie opublikował statystyk cenzury za lipiec, ale kilku znanych komentatorów covidyzmu, w tym brytyjski konsultant chirurg Tony Hinton i epidemiolog Andrew Bostom, zostało już wykluczonych z platformy w tym miesiącu.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „Reclaim The Net”
Źródło: MediaNarodowe.com

14

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.