„Twitter” zablokowany w Nigerii

Opublikowano: 06.06.2021 | Kategorie: Polityka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 854

Placówki dyplomatyczne Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Irlandii we wspólnym oświadczeniu potępiły blokowanie Twittera w Nigerii.

„Misje dyplomatyczne Kanady, UE (delegacja w Nigerii), Republiki Irlandii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych wyrażają rozczarowanie ogłoszeniem przez rząd Nigerii zawieszenia (pracy) Twittera” – podkreśliły przedstawicielstwa dyplomatyczne we wspólnym oświadczeniu.

Z oświadczenia wynika, że państwa te uważają, iż środki ogłoszone przez władze Nigerii ograniczają dostęp do informacji i handlu w czasie, gdy kraj potrzebuje „inkluzywnego dialogu” i wymiany informacji podczas pandemii koronawirusa.

Wcześniej Twitter usunął wiadomość prezydenta Nigerii Muhammada Buhariego, argumentując ten krok naruszeniem zasad postępowania w sieci społecznościowej. Jak donosi gazeta „Nation”, Buhari napisał we wtorek na Twitterze, że „wielu z tych, którzy dzisiaj źle się zachowują, jest zbyt młodych, aby wiedzieć o zniszczeniu i śmierci podczas wojny domowej w Nigerii w latach 1967-1970”.

Kilka nigeryjskich mediów wyraziło pogląd, że Buhari w tweecie zagroził zwolennikom ruchu separatystycznego w Biafrze, regionie w południowo-wschodniej Nigerii. Idea niepodległości regionu w latach 1960. i 1970. doprowadziła do krwawej wojny domowej, w której zginęło około miliona ludzi.

Komentując sytuację z usunięciem publikacji, minister informacji i kultury Nigerii Lai Mohammed powiedział wcześniej, że „prezydent ma swobodę wyrażania swojej opinii, jeśli jest zaniepokojony sytuacją”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o