Twitter stosuje cenzurę i dyskryminuje rosyjskie media

Opublikowano: 29.09.2020 | Kategorie: Media, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 445

Moskwa postrzega działania administracji portalu społecznościowego Twitter w odniesieniu do konta RIA Novosti jako akt cenzury oraz część kampanii motywowanej politycznie i oczekuje, że odpowiednie organizacje międzynarodowe ocenią te tendencyjne kroki.

Wcześniej Twitter usunął konto RIA Novosti z wyników wyszukiwania. Użytkownicy, którzy nie subskrybowali strony agencji, nie mogą jej znaleźć ani w Rosji, ani w innych krajach. Wcześniej Twitter blokował profile RT i Sputnika w ten sam sposób.

„Uważamy, że wymuszone przez administrację portalu społecznościowego Twitter obniżenie pozycji konta RIA Novosti w wynikach wyszukiwania jest kolejnym aktem cenzury i dyskryminacji wobec rosyjskich mediów, naruszającym fundamentalne demokratyczne zasady wolności wypowiedzi i równego dostępu do informacji” – skomentował departament informacji i prasy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej, opublikowane na stronie internetowej resortu.

W oświadczeniu podkreślono, że „tendencyjne działania amerykańskiej korporacji informatycznej” są kontynuacją politycznie motywowanej kampanii zapoczątkowanej wcześniej przez Twittera i Facebooka, mającej na celu określenie stron rosyjskich mediów jako „powiązanych z państwem”. W sierpniu 2020 roku podjęto podobny krok w odniesieniu do kanału RT.

„Jednocześnie takich środków nie stosuje się do zachodnich środków medialnych finansowanych przez rząd. Wydaje się, że zgodnie z sugestią oficjalnego Waszyngtonu prowadzi się celową linię wyparcia rosyjskich mediów z międzynarodowej przestrzeni informacyjnej. Wzywamy administrację Twittera do rewizji polityki ograniczającej prawo do swobodnego dostępu do informacji i rezygnacji z antydemokratycznych instrumentów nieuczciwej konkurencji między głównym nurtem amerykańskich wiadomości a alternatywnymi źródłami mediów” – poinformowało rosyjskie MSZ.

„Oczekujemy, że wyspecjalizowane struktury międzynarodowe i organizacje zajmujące się prawami człowieka zareagują odpowiednio i dokonają bezstronnej oceny restrykcyjnych działań amerykańskiej korporacji IT” – podkreślił resort.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o