Twitter stosuje cenzurę i dyskryminuje rosyjskie media

Opublikowano: 29.09.2020 | Kategorie: Media, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 956

Moskwa postrzega działania administracji portalu społecznościowego Twitter w odniesieniu do konta RIA Novosti jako akt cenzury oraz część kampanii motywowanej politycznie i oczekuje, że odpowiednie organizacje międzynarodowe ocenią te tendencyjne kroki.

Wcześniej Twitter usunął konto RIA Novosti z wyników wyszukiwania. Użytkownicy, którzy nie subskrybowali strony agencji, nie mogą jej znaleźć ani w Rosji, ani w innych krajach. Wcześniej Twitter blokował profile RT i Sputnika w ten sam sposób.

„Uważamy, że wymuszone przez administrację portalu społecznościowego Twitter obniżenie pozycji konta RIA Novosti w wynikach wyszukiwania jest kolejnym aktem cenzury i dyskryminacji wobec rosyjskich mediów, naruszającym fundamentalne demokratyczne zasady wolności wypowiedzi i równego dostępu do informacji” – skomentował departament informacji i prasy Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej, opublikowane na stronie internetowej resortu.

W oświadczeniu podkreślono, że „tendencyjne działania amerykańskiej korporacji informatycznej” są kontynuacją politycznie motywowanej kampanii zapoczątkowanej wcześniej przez Twittera i Facebooka, mającej na celu określenie stron rosyjskich mediów jako „powiązanych z państwem”. W sierpniu 2020 roku podjęto podobny krok w odniesieniu do kanału RT.

„Jednocześnie takich środków nie stosuje się do zachodnich środków medialnych finansowanych przez rząd. Wydaje się, że zgodnie z sugestią oficjalnego Waszyngtonu prowadzi się celową linię wyparcia rosyjskich mediów z międzynarodowej przestrzeni informacyjnej. Wzywamy administrację Twittera do rewizji polityki ograniczającej prawo do swobodnego dostępu do informacji i rezygnacji z antydemokratycznych instrumentów nieuczciwej konkurencji między głównym nurtem amerykańskich wiadomości a alternatywnymi źródłami mediów” – poinformowało rosyjskie MSZ.

„Oczekujemy, że wyspecjalizowane struktury międzynarodowe i organizacje zajmujące się prawami człowieka zareagują odpowiednio i dokonają bezstronnej oceny restrykcyjnych działań amerykańskiej korporacji IT” – podkreślił resort.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o