TVP World – walka dezinformatorów z dezinformacjami

Opublikowano: 19.11.2021 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1296

Telewizja publiczna dowodzona przez Jacka Kurskiego, z wyprzedzeniem uruchomiła właśnie anglojęzyczny kanał informacyjny, który ma mówić prawdę o Polsce.

W związku z tym, że propaganda białorusko-rosyjska zaczyna odwracać kota ogonem i przedstawiać Polaków broniących własnej granicy jako agresorów łamiących prawa człowieka, prezes Telewizji Publicznej – Jacek Kurski – postanowił przyspieszyć uruchomienie anglojęzycznego kanału informacyjnego – TVP World. Tłumaczy to obroną polskiej racji stanu i koniecznością walki z dezinformacją sianą przez Łukaszenkę i Putina.

I nie byłoby w tych założeniach nic dziwnego, gdyby nie fakt, że TVP sama powiela dezinformację pełniąc rolę tuby propagandowej PiS-u.

Tak więc w tym momencie szczytne założenia Kurskiego jednocześnie obnażają podwójne standardy mediów publicznych. Z jednej strony bowiem na wewnętrzny użytek partii rządzącej przedstawiają jej działania w samych superlatywach, niezależnie od obiektywnych faktów, a z drugiej, w ramach pospolitego ruszenia, będą odkłamywały fake newsy kolportowane przez organizacje sprzyjające reżimom w Mińsku i Moskwie.

Dobrze by więc było, aby obecne próby ratowania honoru Polski na arenie międzynarodowej przez kanał TVP World, znalazły również swoje odzwierciedlenie w działaniach dotyczących uczciwego prezentowania faktów związanych z rządami Prawa i Sprawiedliwości.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.