TVP atakuje ludzi, którzy wspierali prześladowanych lokatorów

Opublikowano: 07.06.2019 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 490

„Lewacka bojówka” – tym według materiału wyemitowanego przedwczoraj przez Telewizję Polska są ludzie, którzy w Poznaniu jako jedyni bronili lokatorów przed czyścicielami kamienic. W roli oskarżycieli wystąpili wielkopolscy działacze skrajnej prawicy.

Dariusz Pepka jest neonazistą. Anarchiści pokazali zdjęcia, na których jedzie samochodem w kurtce z emblematem SS. Na innym ujęciu pozuje w koszulce z napisem „White Power”. Ten człowiek w programie telewizji publicznej wystąpił w roli „zwykłego obywatela” oskarżającego ludzi prowadzących działalność społeczną o przestępcze zapędy oraz „atakowanie ludzi o innych poglądach”. Pepka, znany lokalny wielbiciel Hitlera, oskarża rozbratowców o agresję.

Materiał jest klasyką propagandy stacji Jacka Kurskiego – przekręcanie faktów, ustawianie agresorów w roli ofiar i stygmatyzacja bazująca na pomówieniach. Jednym z elementów „reportażu” jest zapis ataku działaczy Młodzieży Wszechpolskiej na demonstrację antynacjonalistyczną w roku 2017. Agresja została odparta, jednak fakt, iż uczestnicy pochodu bronili się przez nacierającymi napastnikami, TVP uznało za ich agresję. Autorzy materiału utyskują również, że opętany lewacką nienawiścią Poznań wygwizdał posła Roberta Winnickiego, kiedy ten przyjechał przemówić do bojówkarzy w starym dobrym stylu – w jednej z piwnych piwnic.

W rzeczywistości Młodzież Wszechpolska i inne ekstremistyczne organizacje wielokrotnie atakowały miejsca działalności społecznej i pokojowe demonstracje. Właściciel lokalnego sklepu z odzieżą patriotyczną napadał nie tylko na wspomnianą demonstrację, ale również na klubokawiarnię Zemsta, prowadzoną przez anarchistów.

Co na to Rozbrat? Anarchiści wydali oświadczenie. „Fałszywe informacje opublikowane w ostatnim reportażu TVP z serii „Alarm!” ponownie potwierdzają, że media rządowe nie mają nic wspólnego z rzetelnym dziennikarstwem. Telewizja Polska w większym stopniu skupia się na zwalczaniu niezależnych ruchów społecznych, niż na przekazywaniu faktów. Równocześnie za pomocą tego rodzaju materiałów wzmacnia siłę grup skrajnie nacjonalistycznych propagujących homofobię, rasizm czy wszelkie inne wykluczenia zmierzające do pogromów” – czytamy na rozbrat.org.

Co ciekawe, atak TVP na środowisko najstarszego polskiego skłotu ma miejsce w tym samym czasie, gdy komornik wystawił teren na którym znajduje się Rozbrat na licytację komorniczą. Anarchiści i społeczeństwo stolicy Wielkopolski zapowiedzieli już protesty w tej sprawie.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Krokodylowy 08.06.2019 10:42

    Aha, czyli widać dlaczego ustawa reprywatyzacyjna nagle się zamroziła. Biorąc pod uwagę nic nierobienie w kwestii 447 (bo groźne pohukiwanie dla zagrywki politycznej nie jest dla mnie konkretnym działaniem) jest to kolejny element tej układanki, z której wynika że nie ma w tym kraju czegoś takiego jak partia rządząca i opozycja. Wszyscy grają do tej samej bramki, a jest to nasza bramka. I co ciekawe media oficjalnego ścieku bardzo dbają o usuwanie takich opinii pośród komentarzy, co by za bardzo ludzikom oczu nie przecierać. Dziel i rządź!
    Wklejam dla zainteresowanych http://warsawproperty.org/. Z ciekawości popatrzyłem sobie na parę bloczków z tego wykazu w moim sąsiedztwie. Wszystkie wyremontowane, lub w trakcie remontu elewacji, podwórek itd. Ciekawe czy ich mieszkańcy mają pojęcie w jakim szambie siedzą.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.