Tusk i Platforma wkrótce straci władzę

Opublikowano: 17.01.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 151

Polacy od dawna wiedzą, że ekipa Donalda Tuska nie nadaje się do rządzenia i swojemu niezadowoleniu dają wyraz w rozmaitych badaniach opinii publicznych. Ale o dołującej Platformie Obywatelskiej wiedzą również ekonomiści – chociażby z Goldman Sachs, którego eksperci prognozują: “w 2015 r. PO może stracić władzę”.

O niecodziennej notce specjalistów banku Goldman Sachs do swoich klientów pisze “Puls Biznesu”. Pojawia się tam informacja, że utworzenie przez Platformę Obywatelską rządu po kolejnych wyborach wcale nie jest pewne.

Analitycy banku Magdalena Polan oraz Andrew Matheny sugerują, że w obawie przed porażką “obecny rząd nie będzie chciał do końca kadencji przeprowadzać kosztownych reform”.

“Rząd będzie starał się balansować pomiędzy wieloma celami, jakimi są stopniowe zmniejszanie deficytu budżetowego, wspieranie wzrostu dzięki inwestycjom finansowanym przez Unię Europejską oraz zwiększanie poparcia w grupach dotkniętych przez spowolnienie wzrostu, nawet kosztem rozwiązań, którym niechętny jest tradycyjny bardziej liberalny elektorat Platformy Obywatelskiej, czego przykładem była reforma emerytalna” – napisano w notce cytowanej przez “Puls Biznesu”.

Autor: gb
Na podstawie: pb.pl
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kramar
Użytkownik
kramar

Czyli baksterzy zmieniają marionetki na nowe (stare). To jak, dla odmiany PIS? Gdyby to nie było takie tragiczne, to byłoby nawet śmieszne.

lboo
Użytkownik
lboo

@Fenix: Nawet gdyby udało się odsunąć od władzy obecnych rządzących, to puki co nie ma czym zastapić obecnego sytemu. Nie ma sensownego rozwiązania które miało by jakiekolwiek znaczące poparcie społeczne.

Najpierw społeczeństwo musi zrozumieć gdzie leży problem i jak go rozwiązać, potem zmiana systemu to będize tylko formalność.

kroton
Użytkownik
kroton

A gdzie leży problem?

lboo
Użytkownik
lboo

@kroton: To już troche szerszy temat.
W skrócie, ludzie dali sobie wmówić że jedynym możliwym modelem budowy społeczeństwa jest walka wszystkich z wszystkimi. Niszczenie wszystkiego dookoła, nieograniczony wzrost. Struktura władzy w kształcie piramidy, pieniądz dłużny, wszechogarniający materializm etc, etc.

Może po prostu: nie da się zbudować zdrowego społeczeństwa z bandy egoistów.

cetes
Użytkownik

@ kroton

“A gdzie leży problem?”

W systemie rezerwy częściowej.

Abaddon
Użytkownik
Abaddon

Czyli banki już wiedzą, że należy inwestować w inne marionetki. To właśnie jest “Demokracja” we współczesnym świecie. Nawet gdyby znaleźli się uczciwi, chętni do poprawienia sytuacji w tym kraju, to albo zostaną medialnie zepchnięci na margines, albo serwery z Rosji ich nie przepuszczą. A nawet gdyby jakimś cudem dostali się do władzy, to będą korumpowani, ośmieszani, zastraszani a w ostateczności usunięci siłą jakiegoś “nieszczęśliwego losu”. Nie ma demokracji ani suwerenności – napewno nie w Polsce.

cetes
Użytkownik

@ Fenix

Nie w strachu o stratę długu, ale w strachu o zlikwidowanie możliwości emisji przez banki komercyjne pieniędzy poprzez “kreację kredytu”.

Jeśli system pozostanie, to zlikwidowany dług pojawi się ponownie, a te trochę długu, co stracą jednorazowo, to mały pryszcz w porównaniu z systematycznym jego tworzeniem.

mr_craftsman
Użytkownik
mr_craftsman

na pracowników GS ktoś powinien w końcu zacząć wystawiać listy gończe.
poszukiwany oszust – żywy lub martwy.
za szeregowego szczura – 1000$ za głowę, za wierchuszkę – ceny odpowiednio wyższe.

cetes
Użytkownik

@ Fenix

“Jeśli ktoś widzi błąd w moich przemyśleniach ,niech się wypowie ?”

Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.

Napisałem na ten temat artykuł i zaproponowałem kilku pismom jego publikację. Cisza. Nawet nie odpowiadają, że nie skorzystają, bo jest kiepski.

Jeszcze parę dni poczekam na jakąś odpowiedź, a jeśli jej nie otrzymam, to przedstawię go na WM.

Tymczasem mógłbyś przeczytać “Limes inferior” Zajdla, o której wspominał ktoś w swoim komentarzu pod artykułem o dochodzie gwarantowanym.
Ja też polecam jej przeczytanie. Świetna.