Zwolnią 14 00 nauczycieli za „wspieranie terroryzmu”

Opublikowano: 09.09.2016 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 335

Władze tureckie planują zwolnienie z pracy 14 tysięcy nauczycieli za „związki z organizacjami terrorystycznymi”, na razie zwolniono 12 tysięcy osób. Nie podano, o jakie organizacje chodzi, ale w Turcji określa się tak partyzantkę kurdyjską PKK. Na czym te związki nauczycieli z terroryzmem polegały – nie podano. Niewątpliwie chodzi o nauczycieli kurdyjskich, w tureckim Kurdystanie.

Po nieudanym lipcowym zamachu stanu w Turcji zwolniono z pracy i służby ponad 100 tysięcy osób, nie tylko żołnierzy i policjantów ale również urzędników państwowych, nauczycieli, dziennikarzy, sędziów. Obwiniani są o sympatyzowanie z mieszkającym w USA tureckim duchownym Fethullahem Gulenem, którego władze tureckie uważają za organizatora lipcowego puczu. Tysiące osób są formalnie aresztowane, dziesiątki postawione w stan oskarżenia. Oprócz zwolenników Gulena władze tureckie rozprawiają się z Kurdami i ze zwolennikami świeckiego, a nie islamskiego, charakteru państwa tureckiego. (g)

Na podstawie: Reuters.com, Dailysabah.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o